Zastąpić kostkę, asfaltem

 

– Jeżdżące ulicą Monte Cassino samochody to dla nas koszmar! – denerwuje się Andrzej Bednarz, który mieszka tuż obok, na ul. Sierakowskiego 51.

– Najgorsze są dla mnie ciężarówki i autobusy, które, przejeżdżając po wyłożonej kostką jezdni, powodują ogromny hałas. 

Najgłośniej jest na ul. Monte Cassino od ul. Dembowskiego do ul. Partyzantów. Gdy przejeżdżają ciężarówki, w stojących tam domach drgają drobne przedmioty, np. szklanki.

Pan Andrzej napisał petycję do urzędu miejskiego. Podpisało się pod nią 50 innych mieszkańców tej okolicy. Apelują m.in. o zastąpienie kostki brukowej asfaltem. Oprócz tego chcą remontu chodników i wymiany zapadniętych studzienek.

Tydzień temu zakończył się remont ronda na Monte Cassino. Niestety, na razie nie ma szans na wymianę nawierzchni tej ulicy od skrzyżowania z ul. Dembowskiego do ul. Partyzantów.

– Wyłożona brukiem część ulicy Monte Cassino jest w dobrym stanie – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Dlatego nie przewidujemy remontu tej ulicy. Poza tym ta nawierzchnia jest równa i odporna na panujące u nas warunki atmosferyczne. Michał Kurowicki

Źródło: Gazera Wrocławska

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x