Za co ten abonament ?

Telewizja Publiczna nie będzie wspierać niedzielnej akcji pomocy powodzianom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak napisał w tej sprawie list otwarty do Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Żąda w nim wyjaśnień i wzywa do niepłacenia abonamentu.

Jurek Owsiak w swoim liście przypomina, że cała idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w Programie II Telewizji Polskiej.

– Niestety, od kilku lat obserwuję niepokojące zjawisko w TVP, które jak „łaska Pańska” przyzwala bardziej lub mniej na działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pisze Jurek Owsiak do prezesa TVP.

– Dlatego kompletnie nie mogę zrozumieć braku Państwa reakcji na nasze ogólnonarodowe działania. Nie mogę zrozumieć, że nie potraficie Państwo nawet odpowiedzieć na nasze propozycje w sposób, który mieści się w normalnym trybie dotyczącym takich działań – dodaje Owsiak.

Owsiak żąda od władz TVP wyjaśnień w tej sprawie. Wzywa też Polaków do niepłacenia abonamentu.

– Apeluję do wszystkich obywateli tego kraju, aby wstrzymali przekazywanie jakichkolwiek opłat za instytucję, która nie realizuje swoich podstawowych zadań – czytamy w liście. Zaznacza też, że akcja będzie prowadzona w komercyjnych stacjach telewizyjnych i radiowych. – Tym samym funkcję misyjną Telewizji Publicznej przejęły – nie po raz pierwszy – stacje komercyjne – zauważył Owsiak w liście otwartym.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x