Z rowerem w tramwaju? Od teraz zgodnie z prawem

Od 1 kwietnia we Wrocławiu zostanie zniesiony zakaz przewożenia rowerów komunikacją miejską. Rowerzyści  czekali na to długo. Należy tutaj dodać że w innych miastach tj. Warszawa, Łódź, Poznań, taki zakaz już dawno nie obowiązuje. Do tej pory, jeżeli nasz rower uległ jakiejkolwiek usterce, nie pozwalającej na dalszą jazdę to tylko od dobrej woli kierowcy komunikacji miejskiej zależało czy będziemy mogli podjechać w okolice domu z naszym rowerem. 

Nowy regulamin jest bardziej przyjazny rowerzystom, teraz jednak też powinni liczyć się z ryzykiem zakazu transportu roweru. Kierowcy mogą odmówić im prawa do przejazdu, ale jedynie wtedy, gdy już wiozą osobę niepełnosprawną lub gdy jest tłok. – Muszą wtedy grzecznie poprosić, by pasażer poczekał na kolejny środek transportu – mówi Patryk Wild, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. – Przepisy mówią, że rowery, tak jak większy bagaż, przewożone są pod kilkoma warunkami. Nie mogą utrudniać przejścia oraz widoczności, a także nie narażają na szkody innych pasażerów. Już kilka miesięcy temu nasi pracownicy zostali poinformowani o tym, że będą wprowadzone bardziej liberalne przepisy – tłumaczy. Bilet upoważniający do przewozu roweru kosztuje 1,2 zł. – To nie majątek, ale konieczność jego kupienia spowoduje, że z usługi korzystać będą tylko ci, którzy naprawdę muszą – mówi Chojnacki.

Większość rowerzystów i tak będzie korzystać z możliwości jazdy komunikacji miejskiej jedynie w sytuacjach kryzysowych. Gdy nastąpi nagłe, załamanie pogody, rowerzysta nabawi się kontuzji lub zepsuje mu się rower.{jcomments on}

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x