XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

9 stycznia 2011 startuje 19. edycja największej polskiej akcji charytatywnej! Po dwóch latach przerwy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Rynku. W tym roku wolontariusze zbiorą pieniądze dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Patronat Honorowy XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu objął prezydent Rafał Dutkiewicz, który oprócz wsparcia finansowego w wysokości 50 tys. złotych, przekazał na licytację zegar odmierzający czas do UEFA EURO 2012™. Taki zegar otrzymali wszyscy gospodarze turnieju od dyrektora piłkarskich mistrzostw Europy, Martina Kallena
We Wrocławiu działać będzie 5 sztabów. Główny mieści się we Wrocławskim Parku Wodnym, pozostałe działają w „TVK” Telewizji Kablowej, Wyższej Szkole Bankowej, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz ZHP Hufiec Wrocław. W największym sztabie mamy aż 850 wolontariuszy. Fundusze na pomoc dzieciom zbierać będzie łącznie 1500 ochotników mówi Maciej Szewczyk, szef wrocławskiego sztabu WOŚP.

Na koncerty zapraszamy do Rynku od godziny 12. Finał otworzy występ orkiestry policyjnej, po którym popis wokalny dadzą: Leaf, Natural Dread Killaz, Snake Charmer, The Natural, Celebrate i Optimistic. Gwoździem wieczoru będzie Paula&Stachursky. Będzie się działo! Scena w Rynku, świetni wokaliści, metrowy domek z piernika do licytacji – to tylko jedne z wielu atrakcji zapewnia Szewczyk. W trakcie koncertu wrocławianie będą zdobywać rekord Guinnessa w liczbie osób, które zmieszczą się w autobusie przegubowym. Podczas 16. finału Orkiestry wrocławianie pobili w tym zakresie rekord, lecz w kolejnych latach inne miasta były lepsze. Potrzebne są 332 osoby, aby w tym roku sukces znów należał do nas. Po biciu rekordu autobus stanie się przedmiotem licytacji internetowej dodaje.
Tegoroczne światełko do nieba rozbłyśnie w trzech miejscach: o godz. 17 nad kliniką przy ul. Bujwida, o 18:30 nad szpitalem przy Kasprowicza, a nad sceną główną w Rynku tradycyjnie o 20.
Z finałem WOŚP wiążą się także imprezy towarzyszące, takie jak „biała niedziela” w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej, wielka zbiórka krwi w Ratuszu, wrocławska „Moto-Orkiestra” czy zawody samochodów terenowych na poligonie. Szczegóły na stronie wrocławskiego sztabu.

Zachęcamy wrocławian do udziału w aukcjach internetowych. Oferujemy różnorodne przedmioty licytacji – począwszy od autobusu przegubowego czy diamentowej karty umożliwiającej nieograniczone korzystanie z wrocławskiego Aquaparku, przez weekend w Zakopanem, aż po drobne gadżety z logo WOŚP wymienia szef wrocławskiego sztabu. Aukcje zakończą się dopiero po finale, zatem licytować można do końca stycznia.
Mira Harhala

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x