Wystawa zdjęć mieszkanki Sępolna podczas Koncertu charytatywnego

Teresa Grotowska - Wystawa

2 października o godz. 18 odbędzie się w Filharmonii Wrocławskiej (przy ul. Piłsudskiego 19) Koncert Charytatywny Fundacji Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji pt. ,,Pomiędzy Krakowem a Lipskiem’’.  W dniu koncertu zostaną otwarte dwie wystawy: wernisaż, a następnie aukcja grafik prof. Romana Kowalika, nauczyciela akademickiego wrocławskiej ASP oraz wystawa fotografii Teresy Szczęsnej-Grotowskiej pt. ,,Cztery rzęsy”. Bohaterkami zdjęć są wrocławskie pacjentki z ,,Akademia Walki z Rakiem”.

Całkowity dochód z koncertu oraz grafik przeznaczony będzie na działalność statutową Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji.

Zapytaliśmy autorkę zdjęć Teresę Szczęsną-Grotowską (mieszkankę naszej Wielkiej Wyspy) skąd wziął się pomysł wystawy i jak wyglądała realizacja tych sesji.

,,Od lat wspieram  „Akademię Walki z Rakiem” Fundacji „Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji”. Moją cegiełką w organizowany właśnie przez Akademię Koncert Charytatywny  jest wystawa fotografii pt. „CZTERY RZĘSY”.

Postanowiłam pokazać światu, że kobiety boleśnie dotknięte przez chorobę, są wciąż warte uwagi i normalnych kontaktów, interesujące, atrakcyjne, niepowtarzalne. Zależy mi, żeby ludzie dostrzegli, że mimo choroby nie utraciły nic ze swej kobiecości. Ważną rolę w tym procesie odegrała fachowa pomoc Joanny Stawińskiej – wizażystki ze studia BICA, którą zaprosiłam do współpracy.

Projektowi od początku towarzyszyło wiele emocji, i to po obu stronach obiektywu. Odebrałam to jako cenne doświadczenie, które doprowadziło do wspaniałego, wzruszającego dla obu stron, autentycznego spotkania.

Tytuł wystawy „CZTERY RZĘSY” pochodzi z opowieści jednej z portretowanych – Ani” .

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x