W kanale żeglugowym znów znaleziono martwe ryby

kanał żeglugowy

kanał żeglugowyTysiące martwych ryb znaleziono dziś rano koło mostu Chrobrego we Wrocławiu. To już drugi taki przypadek. Przyczyny nie są na razie znane.

– Dziś rano nasi pracownicy odkryli niebezpieczne zjawisko wystapienia dużej ilości martwych ryb na kanale żeglugowym – informuje Magdalena Łońska, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. – Ostatnio podobne zjawisko wystąpiło dwa tygodnie temu, wówczas badania wody przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nic nie wykazały – dodaje.

Pracownicy WIOŚ pobierają właśnie próbki wody i osadów z kanału. Łońska podkreśla, że badane też będą wszystkie upusty do rzeki i okoliczne zakłady przemysłowe. – Poza tym WIOŚ bada poziom tlenu w wodzie, aby wykluczyć wystapienie zjawiska tzw. przyduchy.

Nie wiadomo, ile martwych ryb pojawiło się w kanale tym razem, ale skala jest podobna do tej, z którą mieliśmy do czynienia przed dwoma tygodniami, gdy pojawiły się one między śluzami na Bartoszowicach i Zaciszu.

Autor: Marek Zoellner/Itezone.pl

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x