TUWROCŁAW: Na Wielkiej Wyspie w końcu powstanie dyskont? Sieci handlowe szukają lokalizacji

Dyskont Wielka Wyspa

Od wielu miesięcy mieszkańcy wrocławskiej Wielkiej Wyspy głośno domagają się powstania w ich okolicy dyskontu, który stałby się alternatywą dla drogich sklepów osiedlowych. Wygląda na to, że już wkrótce ich życzenie może się spełnić. Dwie największe sieci dyskontów w naszym mieście, czyli Biedronka i Lidl, przymierzają się do otwarcia placówki w tej części Wrocławia. – Cały czas szukamy dogodnej lokalizacji – mówią ich przedstawiciele.

O tym, że mieszkańcy wrocławskiej Wielkiej Wyspy (czyli Biskupina, Sępolna, Dąbia i Bartoszowic) chcą robić zakupy w dyskontach informowaliśmy już prawie rok temu. W styczniu 2012 roku powstała petycja w tej sprawie do rady osiedla.

– Właściwie wszystkie osiedla wrocławskie posiadają Biedronkę, Lidla czy inne tańsze sklepy, a u nas wciąż królują małe sklepiki ze skandalicznymi cenami. Kiedy to się zmieni? Nie tak dawno na Sępolnie przy Szkole Podstawowej nr 45 powstało kolejne drogie Społem. Ile jeszcze takich sklepów opanuje naszą dzielnicę? W wielu przypadkach np. Biedronka mieści się w podobnym budyneczku jak Polska Chata na Jackowskiego – „a więc chcieć to móc” – argumentują mieszkańcy Wielkiej Wyspy.

Jako potencjalne lokalizacje wskazują m.in. ul. Swojczycką, Leśną czy Mydlaną (obok zakładów Volvo). Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia wskazuje, że sklep o powierzchni do 1000 m2 mógłby powstać również na terenie ogródków działkowych przy ul. Dembowskiego. Wystarczy, że właściciel jednej z sieci wykupiłby teren od Pracowniczych Ogródków Działkowych.

Jak już donosiliśmy, dyskont może pojawić się także na terenie zlikwidowanej zajezdni Dąbie.

Zapytaliśmy przedstawicieli największych sieci dyskontów w naszym mieście, czyli Biedronki i Lidla o to, czy zamierzają w najbliższym czasie otworzyć swój sklep na Wielkiej Wyspie.

– We Wrocławiu mamy już ponad 40 sklepów i są planowane kolejne, również w tym rejonie. Każda lokalizacja naszego sklepu jest wybierana indywidualnie, a przy jej wyborze kierujemy się różnymi czynnikami, a przede wszystkim zapotrzebowaniem na sklepy naszej sieci wśród lokalnej społeczności – tłumaczy Anetta Jaworska-Rutkowska z Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Biedronki, otwarcie sklepu na Wielkiej Wyspie jest planowane na najbliższe lata.

– Do tej pory otwarcie naszego sklepu na Wielkiej Wyspie nie było możliwe przede wszystkim ze względu na brak odpowiednich ofert na rynku nieruchomości, które jednocześnie byłyby zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Liczymy jednak na to, że w następnym roku takie oferty się pojawią i będziemy mogli wybudować sklep Biedronka we wspomnianej okolicy – dodaje Anetta Jaworska-Rutkowska.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele Lidla.

– Przyjęte plany ekspansji firmy Lidl zakładają otwarcie sklepu na tzw. Wielkiej Wyspie. W chwili obecnej poszukujemy jednak dogodnej lokalizacji pod budowę placówki w tej części miasta. Jesteśmy zainteresowani kupnem, najmem lub dzierżawą atrakcyjnie położonych nieruchomości: działek o powierzchni nie mniejszej niż 4000 mkw. oraz budynków, których powierzchnia użytkowa wynosi od 800 do 1500 mkw., a przy obiekcie istnieje możliwość realizacji parkingu na minimum 50 miejsc postojowych – wyjaśnia Anna Biskup ze spółki Lidl Polska.

Źródło: tuwroclaw.com

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x