Trochę strach

Anakonda w łazience u 73-latki

Wczoraj o godz. 10.00, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KP Wrocław Śródmieście brali udział w niecodziennej interwencji. Zostali powiadomieni o znalezieniu 2 metrowej długości węża w łazience mieszkania. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Zgłaszająca 73-letnia mieszkanka wrocławskiego Śródmieścia poinformowała, że, gdy chciała skorzystać z toalety w swoim mieszkaniu, zobaczyła w niej wielkiego węża. Zdenerwowana zamknęła drzwi łazienki i zadzwoniła po pomoc. Policjant przyjmujący zgłoszenie niezwłocznie skierował na miejsce patrol interwencyjny.
Na miejsce wezwano również pracownika wrocławskiego ogrodu zoologicznego, który złapał węża i umieścił w terrarium.
Jak się okazało, była to dwumetrowej długości anakonda zielona z rodziny dusicieli. W najgrubszym miejscu gad miał 12 centymetrów.
Funkcjonariusze obecnie sprawdzają, kto jest właścicielem „uciekiniera”. Wykazał się bowiem dużą nieodpowiedzialnością pozwalając na oddalenie się węża.
Jeżeli okaże się, że poprzez niezachowanie należytej ostrożności przy hodowli niebezpiecznych zwierząt, właściciel węża, naraził na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia inne osoby, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x