Tramwaje pojadą trochę inaczej

ZMIANY NA PLACU SPOŁECZNYM

W poniedziałek 19 lipca 2010 r. rozpocznie się kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego na placu Społecznym, w celu dostosowania infrastruktury dla systemu Szybkiego Tramwaju PLUS.
Podczas robót zostaną wymienione rozjazdy, krzyżownice i tory prowadzące na most Pokoju. Realizacja inwestycji zakończy się pod koniec sierpnia.

Na czas robót zmienią się trasy siedmiu linii tramwajowych, kursujących przez plac Społeczny:

Tramwaje 2, 9, 17 pojadą w obu kierunkach przez pl. Powstańców Warszawy, pl. Społeczny, pl. Wróblewskiego, Pułaskiego i Dąbrowskiego do Dworca Głównego PKP i dalej obecnymi trasami.

Tramwaje linii 4, 10, 12 od placu Grunwaldzkiego w kierunku centrum pojadą stałymi trasami do placu Społecznego, a następnie przez pl. Wróblewskiego (koło kościoła św. Maurycego) i dalej do placu Dominikańskiego. Tą trasą przejazdu będą kursowały również tramwaje linii 11.

W kierunku przeciwnym – od placu Dominikańskiego pojadą przez ul. Piaskową, Grodzką, most Uniwersytecki, Drobnera, pl. Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Szczytnicką, Skłodowskiej-Curie i dalej stałymi trasami.

Czas przejazdu tramwajami pomiędzy placem Dominikańskim, a placem Grunwaldzkim ulegnie wydłużeniu o ok. 8 minut. W związku z powyższym na czas realizacji tej inwestycji zostaną rozszerzone zasady korzystania z biletów.

Pasażerowie posiadający imienne bilety okresowe na ww. linie tramwajowe – bez ponoszenia dodatkowych kosztów – korzystać z linii autobusowych D, E, 145, 146 oraz 149, odpowiednio – pomiędzy placem Grunwaldzkim, a placem Dominikańskim (przystanek Galeria Dominikańska), ul. Podwale (przystanek Eureka) i ul. Peronową (przystanek Dworzec Główny PKP).

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x