Święto Jedenastki – nowa jakość szkoły

Liceum Ogólnokształcące XI Wrocław

30 marca 2012r. Liceum Ogólnokształcące nr XI mieszczące się przy ulicy Spółdzielczej 2a, obchodziło swoje Święto. Powodów do świętowania było kilka: ukończenie remontu, 50-lecie przeniesienia szkoły z ulicy Krajewskiego do wówczas nowo wybudowanego budynku przy ulicy Spółdzielczej, 50-lecie przyjęcia za patrona szkoły ks. Stanisława Konarskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00. Przed drzwiami wejściowymi stała grupka uczniów, która kierowała zaproszonych do środka. Na holu głównym  pedagodzy, uczniowie, pracownicy szkoły witali przybyłych gości, wszyscy życzliwi i uśmiechnięci. Po podpisaniu listy zostaliśmy zaprowadzeni do auli gdzie miała odbyć się uroczysta Akademia.

Wielkie zmiany w budynku i jakości nauczania

W czasie niej wspomniano m.in. o ukończonym remoncie szkoły, który nie tylko dotyczył terenów wokół i budynku z zewnątrz, ale również sal lekcyjnych, gimnastycznych, toalet, korytarzy… Do użytku udało się oddać nowoczesną windę oraz salę audiowizualną z najnowocześniejszym sprzętem. Niesione przez remont niewygody były tym trudniejsze, iż w budynku przez cały ten czas odbywały się zajęcia lekcyjne.

 

Zmiany nie dotyczą jednak tylko wyposażenia i remontu szkoły. Pan Dyrektor Wiesław Filipiak zapoznał nas z nową ofertą Liceum na rok szkolny 2012/2013. Oprócz klas: polonistyczno- historycznej, matematyczno- fizycznej oraz biologiczno- chemicznej mają powstać klasy sportowe. Klasa piłkarska, której zajęcia mają być prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów  na obiektach klubów: Ślęza i AZS, oraz klasa wioślarska, której opiekunem będzie srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie-Paweł Rańda. Oprócz tego w szkole pracuje kilku nauczycieli WF-u, którzy są utytułowanymi reprezentantami kraju w wioślarstwie, m.in. żona Pana Pawła Rańdy. Od nowego roku w szkole pojawić ma się język hiszpański.

Liceum już uczestniczy w wielu projektach m.in. Szkoła Promująca Zdrowie, Mobilna i Przedsiębiorcza Młodzież, Matematyka Reaktywacja, Fizyka jest ciekawa, GLOBE, eTwinning. Działa również wiele kół zainteresowań: kółko teatralne, robotyczne, psychologiczne, pierwsza pomoc, S.K.S.- piłka nożna i siatkowa.

Po Akademii, zostaliśmy oprowadzeni po budynku, który naprawdę robi wrażenie. Jest czysty, odnowiony, nowoczesny, ale przede wszystkim panuje w nim miła i życzliwa atmosfera, którą od razu daje się wyczuć.

Spacer po szkole

Następnym punktem uroczystości był kolejno do wyboru: wykład profesora Jerzego Jabłeckiego (absolwenta LO XI) pt. Współczesne aspekty biomedycyny, wykład głównego architekta Wrocławia p. Piotra Fokczyńskiego (również absolwenta LO XI) pt. Wrocław- Jak powstaje miasto? ,spotkanie ze srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie p. Pawłem Rańdą oraz piłkarzami Ślęzy Wrocław lub pokaz tańców latynoamerykańskich prowadzonych przez kubańskich instruktorów.

Pełna sala podczas wykładu prof. Jerzego Jabłeckiego „Współczesne aspekty biomedycyny”

My wybraliśmy spotkanie z p.Pawłem Rańdą, który opowiadał dlaczego wybrał właśnie tę dyscyplinę sportu, jakie niesie ze sobą wyrzeczenia, jak wyglądały igrzyska w Pekinie, jak wygląda jego trening, dieta itd.

Uroczystości zakończyły się spektaklem teatralnym – Tango S. Mrożka.

Cały program był wyraźnie przemyślany i dopracowany. Nikt ani na chwilę nie poczuł się zagubiony, nie wiedząc np. co dalej?. Na każdym kroku była osoba chętna pomóc. To właśnie najbardziej ujęło mnie w tym miejscu: życzliwość i chęć pomocy. Oczywiście nowoczesność i rozwój również przemawia na korzyść tego Liceum.

Zobacz zdjęcia ze święta:

{joomplu:859} {joomplu:858} {joomplu:857} {joomplu:856}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x