Rozstrzygnięty przetarg na budowę nowych mostów Chrobrego

Mamy dla Was ciekawą informację. Po prawie roku oczekiwania, 3 nieudanych próbach przetargów i wielu przesuniętych terminach – w końcu jest! Inwestycje we Wrocławiu wybrały wykonawcę budowy nowych mostów Chrobrego. Zwycięzcą w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie nowej przeprawy okazała się firma Trakcja PRKiI S.A. Koszt inwestycji wyniesie prawie 70 mln zł brutto.

Teraz czekamy na podpisanie umowy z wykonawcą, od tego momentu firma będzie miała 24 miesiące na wybudowanie nowych mostów, w tym 10 miesięcy na przygotowanie pełnej dokumentacji (wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji ZRID)!

Jest to bardzo oczekiwana inwestycja na wschodzie Wielkiej Wyspy. Jest to część inwestycji znanej pod nazwą Tramwaj na Swojczyce – Strachocin – Wojnów. Ciekawostką jest fakt, że mosty będą od razu budowane z torowiskiem, jednak BEZ trakcji, słupów i zasilania. Te elementy infrastruktury, jak i sama linia tramwajowa na Swojczyce musi zostać najpierw zaprojektowana. Póki co nie ogłoszono jednak przetargu na taki projekt.

Zakres obejmuje m.in. budowę nowych mostów o przyjętych nazwach: most Południowy (nad kanałem przeciwpowodziowym) i most Północny (nad kanałem żeglugowym). Most Południowy będzie miał 153,51 m długości całkowitej, z kolei Północny – 75,30 m. W ramach tej inwestycji wykonawca przebuduje m.in. układ drogowy łączący z ulicami Marco Polo, Monopolową oraz Monte Cassino. Nowe mosty powstaną obok istniejących starych przepraw i połączą Sępolno ze Swojczycami – w ciągu drogi wojewódzkiej 455.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x