Relacja z niedzielnej mszy świętej

W niedzielę 11 kwietnia br. z inicjatywy radnych Rady Osiedla Biskupin, Sępolno, Dąbie, Bartoszowice  miała zostać odprawiona- zapowiadana wcześniej – rocznicowa msza Papieska. Pierwotny scenariusz,bardzo starannie dobrany na okoliczność wspomnień o Papieżu Janie Pawle II,zakładał artystyczny udział utalentowanych dzieci i młodzieży z naszego Osiedla. Wsparcia dla tej inicjatywy użyczyli dyrektorzy szkól Osiedlowych PP.mgr inż. Małgorzata Bredschneider, mgr  Lilla Oberc oraz mgr Agata Roman.

 

Niestety- sobotni poranek dopisał dramatyczną intencję!

Tragiczna katastrofa lotnicza w lasku pod Smoleńskiem, zabrała nam wspaniałych Patriotów i Wielkich współczesnej historii Polski. Nasza Parafia  w niedzielny wieczór we wspólnej  modlitwie uczciła pamięć po zmarłych wspaniałych Rodakach:Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,jego Małżonki i tak Wielu Wybitnych Obywateli; liturgia  przyjęła charakter przede wszystkim mszy za zmarłych.

Mszę w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II i tragicznie zmarłych,, na nieludzkiej ziemi,, z charakterystyczną sobie powagą odprawił w Kościele św. Rodziny ksiądz Proboszcz Janusz Prejzner w asyście księdza Jacka Froniewskiego. Z repertuaru, który miał być Naszym Mieszkańcom zaprezentowany pozostawiliśmy utwór Dignare te Deum J.F. Haendla przejmująco odśpiewany przez Małgorzatę Glapę, mieszkankę naszej dzielnicy,tegoroczną maturzystkę.Słuchając nostalgicznej pieśni, wzruszająco pięknie wykonanej przez młodziutką artystkę nikt nie wstydził się łez.

Uczestniczący w mszy św. radni Rady Osiedla Iwona Jędrychowska,Grzegorz Kozłowski, Paweł Biskupski i Karol Doroszewski jako zewnętrzny symbol hołdu, czci i pamięci dla tragicznie zmarłych złożyli u stóp ołtarza wieniec w barwach narodowych wraz z czarną pustą wstęgą by każdy mógł wpisać swoją myśl na okoliczność wspólnie przeżywanej żałoby o niewyobrażalnym rozmiarze zarówno w sferze ludzkiej, społecznej, jaki i państwowej.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom w tym także Panu v-Przewodniczącemu Rady Miasta Wrocławia Piotrowi Kuczyńskiemu za przyjęcie zaproszenia do wspólnego przeżywania patriotycznej rocznicy i żałoby .

Rodzinom i wszystkim Bliskim Pana Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki Marii oraz członków delegacji udającej się na patriotyczne obchody 70 rocznicy Dramatu Katyńskiego wyrazy głębokiego żalu i współczucia składa Rada Osiedla Biskupin, Sępolno, Dąbie Bartoszowice.

Autor: Iwona Jędrychowska (rada osiedla Biskupin, Bartoszowice, Sępolno, Dąbie)

{jcomments on}

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x