Planujesz oszczędzanie? Sprawdź aktualny ranking lokat bankowych

oszczędzanie

Lokata terminowa jest jednym z najczęściej wybieranych produktów finansowych wybieranych przez Polaków. Dzięki niej możemy zgromadzić na swoim koncie dodatkowe środki. Bardzo ważne jest również to, że wpłacając gotówkę na lokaty bankowe mamy 100% bezpieczeństwo naszych finansów.

Bezpieczeństwo – cecha lokat, która skutecznie motywuje do zakładania tego rodzaju depozytów bankowych. Całkowitą ochronę naszych środków zapewnia nam Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli wystąpi taka sytuacja, że bank w którym mamy ulokowane pieniądze ogłosi upadłość BFG gwarantuje nam zwrot środków zgromadzonych na rachunkach bankowych w ciągu 20 dni od utracenia możliwości dostępu do nich.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru lokaty bankowej?

Przy wyborze lokaty bankowej warto na początek zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania. Jak powszechnie wiadomo im wyższe oprocentowanie, tym możemy spodziewać się wyższych odsetek naszego depozytu. Kolejnym czynnikiem który wpływa na wysokość otrzymanych odsetek jest częstotliwość kapitalizacji odsetek. Co raz częściej możemy spotkać kapitalizację dzienną, co pozytywnie przyczynia się do wysokości naszego depozytu. Warto również zastanowić się na jaki czas chcemy ulokować swoje środki. Jak wiadomo im dłużej trzymamy gotówkę na lokacie, tym wyższe odsetki otrzymamy na koniec. Analizując oferty lokat bankowych musimy skupić się nie tylko na banku w którym mamy konto osobiste, ale również przyjrzeć ofertom konkurencji. Oznacza to, że nie musimy się kurczowo trzymać banku w którym mamy już konto osobiste. Bardzo często banki mają ciekawszą i bardziej opłacalną ofertę dla nowych klientów. Warto na początek skorzystać z rankingów dostępnych w Internecie, aby nie tracić czasu na poznawanie wszystkich ofert w placówkach bankowych.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, przygotowaliśmy ranking 3 najbardziej opłacalnych lokat bankowych w kwietniu 2015.

Na pierwszym miejscu w naszym ranking bez wątpienia znajduje się oferta Noble Bank wraz z Lokatą promocyjną na 6%. Bank proponuje nam depozyt na 3 miesiące, przy jednoczesnym oszczędzaniu w ramach portfela funduszy inwestycyjnych.

Drugie miejsce w tym miesiącu zdecydowanie należy się ofercie Idea Banku wraz z Lokatą Happy oprocentowaną w wysokości 4,0%. Lokata jest również na okres 3 miesięcy, a można ją założyć już o kwoty 1000zł.

Na trzecim miejscu możemy zakwalifikować ofertę Banku BGŻ Optima wraz z Lokatą Bezkarną z wysokością oprocentowania 4%. Dużym plusem oferty jest to, że można ją założyć wygodnie przez Internet.

Lokaty są bardzo prostym oraz łatwym do założenia instrumentem finansowym. Możemy je założyć w bardzo łatwy sposób w kilka minut w placówce banku, przez Internet lub czasami nawet przez telefon. Zanim jednak to zrobimy, warto porównać dostępne oferty i wybrać tą która w pełni spełnia nasze oczekiwania.Więcej aktualnych ofert lokat i rachunków oszczędnościowych znajdziesz tutaj: konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x