Petycja

Wrocław, dnia 04.01.2012 r.

Mieszkańcy Wielkiej Wyspy

Szanowny Pan
Jarosław Janas

Przewodniczący Rady Osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice ul. Pautscha 4
51-637 Wrocław

 

Dot. Petycji w sprawie budowy dyskontu spożywczego  we Wrocławiu (dzielnica Sępolno lub Biskupin).

 

 

Jako mieszkańcy osiedli Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice zwracamy się z prośbą o możliwość powstania na naszym terenie dyskontu spożywczego.

Dyskont byłby świetną alternatywą dla tych, których nie stać na zakupy w sklepach prywatnych, które często mają bardzo wysokie marże a jakość towarów w wielu przypadkach daje dużo do myślenia. Markety spożywcze nie są niczym złym, każdy powinien mieć wybór gdzie, za ile i jakiej jakości towar chce kupować. W takich sklepach wcale nie ma gorszych produktów. Oprócz tego wygoda zakupów – większa przestrzeń, towar stale dostępny – nie to co w lokalnych sklepikach, nawet w tych co maja kilka punktów. Większy ruch oznacza większą wymianę asortymentu. Mieszkańcy mają większy wybór,  w dostępnych produktach.

Właściwie wszystkie osiedla wrocławskie posiadają Biedronkę, Lidla czy inne tańsze sklepy, a u nas wciąż królują małe sklepiki ze skandalicznymi cenami. Kiedy to się zmieni? Nie tak dawno na Sępolnie przy Szkole Podstawowej nr 45 powstało kolejne drogie Społem? Ile jeszcze takich sklepów opanuje naszą dzielnicę? W wielu przypadkach np. Biedronka mieści się w podobnym budyneczku jak Polska Chata na Jackowskiego – „a więc chcieć to móc”.

Oczywiście można argumentować, że jest niedaleko Real i tam można jeździć, ale dla osób starszych, osób nie mających prawa jazdy albo dla matek z dziećmi  taki dyskont to byłby najlepszy wybór.

Czy we Wrocławiu jest jeszcze jakieś osiedle gdzie nie ma ani jednego marketu? Chyba jesteśmy bardzo wyróżnieni…

Liczymy, że przedstawione przez nas mieszkańców Wielkiej Wyspy argumenty zostaną dokładnie rozważone i wzięte pod uwagę przy podejmowaniu decyzji powstania dyskontu spożywczego.

Z poważaniem
Mieszkańcy „Wielkiej Wyspy

{jcomments off}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x