Ogród Japoński już otwarty w nowym sezonie

Od 1 kwietnia można znowu odwiedzać Ogród Japoński. Ogród przy ul. Mickiewicza jest czynny codziennie od godz. 9.00 do 19.00, bilety kosztują 2 i 4 zł. Ogród było można odwiedzać również w Wielkanoc.

Ogród to część Parku Szczytnickiego w pobliżu Pergoli i Hali Stulecia. Powstał na początku XX wieku, przy okazji organizowanej we Wrocławiu w 1913 roku Wystawy Światowej. Inicjatorem jego budowy był hrabia Fritz von Hochberg, który zaangażował japońskiego ogrodnika Mankichi Arai.

Po imprezie zabudowę rozebrano, ale zachowała się część oryginalnej roślinności, układ alejek oraz staw.

Pomysł rewitalizacji Ogrodu Japońskiego pojawił się dopiero w latach 90. Odbudowa z udziałem specjalistów z Japonii trwała trzy lata, jednak wrocławianie długo nie cieszyli się nowym miejscem. Dwa miesiące po otwarciu Ogród zniszczyła powódź, przepadło 70 proc. nowo nasadzonych roślin. Na kolejne otwarcie azjatyckiej enklawy czekać trzeba było do października 1999 r.

Dzisiaj Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów wrocławian i turystów. Oprócz kilkuset gatunków oryginalnych roślin, drzew, krzewów i kwiatów, znajdują się tam wzorowane na japońskie budowle: brama, pawilon herbaciany. Jedną z atrakcji Ogrodu jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi gatunkami ryb. W ogrodzie często organizowane są pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe.

Ogród przy ul. Mickiewicza jest czynny codziennie w godz. 9.00–19.00. Sezon kończy się późną jesienią. Bilety do Ogrodu Japońskiego kosztują 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy). Za sesję fotograficzną na terenie ogrodu trzeba zapłacić 100 zł.

W Wielkanoc otwarty jest też Obród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. W niedzielę można go odwiedzać od godz. 12.00, w lany poniedziałek – od godz. 8.00.

źródło: wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x