Od soboty ul. Skłodowskiej-Curie zamknięta [mapa]

Mapa objazdów dla samochodów podczas przebudowy ul. Skłodowskiej-Curie. mat. Wrocławskie Inwestycje

4 stycznia rozpocznie się przebudowa ul. Skłodowskiej-Curie. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Dotyczy to dokładnie odcinka między skrzyżowaniem z ul. Norwida a mostem Zwierzynieckim. Samochody i komunikacja miejska przez cały okres remontu będą omijać ten fragment. W ograniczonym zakresie pozostanie tylko możliwość dojazdu do posesji.

Drogowcy zaplanowali objazdy dla samochodów jadących od mostu Zwierzynieckiego przez Wybrzeże Wyspiańskiego oraz ulicami Smoluchowskiego i Norwida. Natomiast powrót dla jadących od centrum przez Wybrzeże Wyspiańskiego. Co ważne, na odcinku Wybrzeża Wyspiańskiego, od ul. Norwida do Smoluchowskiego, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Komunikacja obszaru zamkniętego w trójkącie Wybrzeże Pasteura, pl. Grunwaldzki, ul. Skłodowskiej-Curie zorganizowana zostanie za pośrednictwem Wybrzeża Pasteura, z możliwością wyjazdu przez pl. Grunwaldzki w lewo.

Sporo zmian czeka też komunikację miejską. Dotyczyć będą linii tramwajowych 1, 2, 4 i 10 oraz autobusów linii D, 115, 145, 146, 253 i 255. Część linii zostanie zawieszona, część skierowana na objazdy. Tramwaje pojadą m.in. wyremontowanym ostatnio torowiskiem technicznym na ul. Mickiewicza. Linia autobusowa D zmieni peron, na którym będzię się zatrzymywać na Rondzie Reagana.

Co istotne, zostaną uruchomione też specjalne linie zastępcze, jedna tramwajowa, a druga autobusowa, które będę uzupełniać ofertę przewozową.

Szczegóły organizacji ruchu komunikacji miejskiej oraz MAPKA z naniesionymi objazdami TUTAJ.

Co wyremontują?

Przypomnijmy, w ramach planowanej inwestycji po poszerzeniu drogi ma być wydzielone torowisko tramwajowe, ale przy zachowaniu układu po dwa pasy ruchu w każdą stronę na jezdni. Mają być wyremontowane wszystkie znajdujące się pod drogą sieci.

Trzeba podkreślić, że ruch ma usprawnić nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Wyspiańskiego. Powstać mają też nowe przystanki tramwajowe, chodniki wśród zieleni czy, dotąd nieistniejące, ścieżki rowerowe. Wartość zadania to prawie 20 mln zł. Wszystkie prace powinny być zrealizowane do lata 2014 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x