Oceanarium-Afrykarium: wita pingwiny i kotiki

Pierwsi mieszkańcy Afrykarium – kotiki – są już na miejscu i czują się w swoim basenie doskonale. W ubiegłym tygodniu Nabi wraz z małą samiczką zostały przeniesione do nowego akwenu. Do Wrocławia dotarła też pierwsza grupa pingwinów afrykańskich – tońców z gdańskiego zoo. Dzisiaj zapoznały się ze swoim wybiegiem i wypróbowały swój basen.

– Udostępniamy dzisiaj tylko okno wystawowe, dlatego to, co można tu zobaczyć, to zaledwie 10 proc. tego co szykujemy –  powiedział prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak otwierając taras widokowy.

– Proszę nie być zawiedzionym, jeżeli pingwiny nie wejdą do wody – ostrzegał Ratajszczak – One przyjechały z ogrodów zoologicznych, gdzie głębokość wody wynosiła 50 cm, a tutaj mają 4,5 metra, więc mogą się czuć trochę nieśmiało – dodał.

Kotiki w swoim nowym basenie/ fot. zoo.wroclaw.pl

Początkowo pingwiny rzeczywiście ostrożnie oglądały swój nowy wybieg, ale następnie wskoczyły do basenu ku wielkiej uciesze odwiedzających ogród gości.

We Wrocławiu jest obecnie 20 pingwinów. W przyszłym tygodniu dojedzie kolejne 40, później jeszcze kolejne 10. – Później mamy nadzieję, że pojawią się pisklęta i stado ma urosnąć do 120 osobników – podkreśla Radosław Ratajszczak.

– Afrykarium to obiekt, który łączy tradycję tego ogrodu z nowoczesnością i będzie wyjątkowo atrakcyjny dla wrocławian i turystów – powiedział wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl. – Robimy to z myślą o edukacji, aby wypełnić wszystkie misje ogrodu zoologicznego – dodał.

Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym to pierwsze oceanarium w Polsce. Unikatowy na skalę europejską obiekt prezentować będzie faunę i florę Czarnego Lądu.

Przypomnijmy, że otwarcie całego oceanarium planowane jest na koniec tego roku.

źródło: www.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x