Nowy parking – koniec z darmowym parkowaniem w okolicach Hali Stulecia

Hala Stulecia

Obecnie za godzinę postoju przy Hali (od strony ul. Kopernika) płacimy 3.50zł. Istnieje jeszcze jedna możliwość, bezpłatny parking wzdłuż ulicy Wróblewskiego. Sytuacja jednak niedługo ulegnie zmianie.

W miniony poniedziałek tj.23.04 br. podpisano umowę na budowę nowego parkingu podziemnego. Ruch ma zostać tak zorganizowany, iż na początku będą zajmowane miejsca w części podziemnej, a dopiero potem można będzie skorzystać z miejsc parkingowych np. przy ul. Kopernika. Jednak jedne jak i drugie będą płatne. Ponadto, jak powiedział na konferencji prasowej, prezydent Rafał Dutkiewicz, stawka opłat na pewno wzrośnie, niż obecne 3.50zł.

Część podziemną parkingu ma wybudować firma Budimex. Inwestycja ma charakter publiczno- prywatny. Oznacza to, iż kwotę na budowę obiektu (tj. 62mln złotych) wykłada firma Budimex, a następnie przez kolejnych 30 lat zarządza i zbiera zyski z parkingu.

 

Nowy obiekt ma powstać na przełomie 2013 i 2014 roku. Pomieścić ma 800 samochodów, w tym 20 autokarów.

Niewątpliwym plusem całej budowy, są dodatkowe miejsca parkingowe, które powinny się sprawdzić zwłaszcza podczas imprez w Hali Stulecia, jak również odzyskanie przez rowerzystów drogi wzdłuż ulicy Wróblewskiego. Przerażająca natomiast może być dla niektórych myśl, iż nigdzie w pobliżu nie będzie już bezpłatnych miejsc parkingowych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x