Nowe znaki przy ZOO – Kiss & Ride

Nowe znaki przy zoo

W dwóch miejscach przy Wrocławskim ZOO, wzdłuż ul. Wróblewskiego stanęły nowe znaki drogowe – zakazujące parkowania dłużej niż 5 minut. Ideą tego typu zakazów jest możliwość zaparkowania pojazdu, wypakowania pasażerów i szybkiego odjechania.

Znaki zostały umieszczone na wniosek Wydziału Inżynierii Miejskiej przy głównym wejściu do Ogrodu Zoologicznego oraz opodal ul. Wystawowej przy bocznym wejściu do ZOO.

Usłyszeliśmy różne komentarze w tej sprawie, jedni twierdzą, że znaki w znaczący sposób ułatwią dotarcie do obiektu, zaś inny uważają, że zostały one ustawione w tych miejscach wyłącznie by Straż Miejska mogła wlepiać dodatkowe mandaty. Choć w ten sposób zostało wydzielonych jedynie 5 miejsc, kierowcy z przyzwyczajenia blokują je na całe godziny. Zastanawiać może fakt, że w obecnej chwili w pobliżu terenów Hali Stulecia jest ogromny brak miejsc parkingowych, a przypomnijmy, że w następnym roku rozpocząć się ma remont mostu Zwierzynieckiego oraz ul. Wystawowej (z której zniknie parking). Tak więc do czasu gdy nie powstanie parking podziemny przy Hali Stulecia będziemy musieli znosić dość spore niedogodności.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x