Nowe stacje rowerów na Wielkiej Wyspie

Popularność rowerów miejskich stała się tak duża, że codziennie można spotkać użytkownika jednośladu z charakterystycznymi naklejkami w kolorach miejskich i tekstem WRM (Wrocławski Rower Miejski). Na terenie Wielkiej Wyspy powstał ostanio nowy punkt, gdzie każdy może wypożyczyć lub zdać wypożyczony wcześniej rower. Najnowsza stacja rowerów mieści się na ul. Chopina.

Jeszcze w tym roku powstaną 2 dodatkowe punkty z rowerami, koło Zoo oraz przy Hali Ludowej. Przedstawiciele firmy nextbike nie potrafią podać dokładnej daty montażu nowych stacji, ponieważ czekają na dostarczenie niezbędnych elementów elektronicznych do montażu w punktach obsługi rowerów. Jak zapewnia firma Nextbike, niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich układów oraz elementów, stacje zostaną zamontowane – a termin wykonania całości prac potrwa kilka dni.

Ja udało nam się dowiedzieć od osoby z Urzędu Miejskiego zajmującej się „Rowerem Miejskim” nowe stacje zostaną zakupione ze środków firmy obsługującej rowery. Urząd Miasta ze swoich funduszy sfinansował 17 stacji oraz 140 rowerów, które rozmieszczone są po całym Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x