SAMOCHÓD MYJĘ SAM – nowa akcja Urzędu Miasta

W ubiegłym tygodniu Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych rozpoczął informacyjną kampanię społeczną dotyczącą problemu społecznego jakim jest mycie szyb przez dzieci i młodzież podczas postoju samochodów na skrzyżowaniach świetlnych.

Kampania ma na celu uwrażliwienie kierowców na szkodliwość tego zjawiska i skłonienie ich do reagowania poprzez informowanie Straży Miejskiej i Policji o zagrożeniach bezpieczeństwa. Celem jest również zachęcenie kierowców do finansowego wsparcia organizacji pozarządowych zajmujących się opieką nad dziećmi i młodzieżą, zamiast dawania pieniędzy na ulicy.

Kampania polega na przekazaniu kierowcom „kartonika” z informacją o potrzebie reagowania na wymuszanie mycia szyb samochodów. Kartoniki z logo akcji kierowcy mogą umieścić za przednią szybą informując w ten sposób dzieci i młodzież, że nie są zainteresowani proponowaną przez nich „usługą”.

Kartoniki są dostępne m.in. w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. G. Zapolskiej 2 wydającym dokumenty prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdów jak również w pozostałych Centrach Obsługi Mieszkańca przy pl. Nowy Targ 1/8 i ul. Kotlarskiej 41.  Zostały one również przekazane Straży Miejskiej.

Julia Wach
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x