Linia okólna 345 trafi do rozkładu

Pilotażowa linia okólna 345, powstała w uzgodnieniu z radami osiedli Zacisze – Zalesie – Szczytniki i Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice, sprawdziła się i zostaje.
Z końcem kwietnia br. kończy się 6-miesięczny okres pilotażowy linii okólnej 345, która miała usprawnić komunikację między osiedlami znajdującymi się na terenie Wielkiej Wyspy. Powstała w uzgodnieniu z radami osiedli Zacisze – Zalesie – Szczytniki i Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice i na swojej trasie miała aż 18 przystanków.

Jak wynika z badań przewoźnika, od pierwszego dnia kursowania (25.10.2021) linia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pasażerowie w badanym okresie wykorzystywali 97 proc. kursów. Uruchomiona linia okazała się więc właściwą odpowiedzią na przedstawiane przez radnych osiedlowych i mieszkańców Wielkiej Wyspy zapotrzebowanie dotyczące poprawy obsługi komunikacyjnej w tym obszarze miasta.

Dlatego podjęto decyzję o włączeniu linii 345 do stałego układu linii komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy: l.wroclaw.pl/linia-345

Kolejny sukces Rady Osiedla kadencji 2016/2020 poprzeczka jest wysoko. Liczę że obecną Rada Osiedla BSDB również będzie miała takie osiągnięcia. Trzymam kciuki by również mogła się szczycić osiągnięciami dla mieszkańców WW. – pisze Sebastian Kosendiak, w poprzedniej kadencji radny osiedla, pomysłodawca tego rozwiązania.

źródło: wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x