Kto wiedział, że jesteśmy testowani ?

All red czyli wszystkie czerwone

All red (wszystkie czerwone) to typ sygnalizacji świetlnej, gdzie zielone światło włącza się tylko wtedy, gdy kierowca jedzie z przepisową prędkością.
Takie rozwiązanie po wakacjach pojawi się na skrzyżowaniu ul. Ślężnej i Weigla. Wybór skrzyżowani nie jest przypadkowy. To długi odcinek prostej drogi; kierowcy tak samochodów osobowych, jak ciężarówek rozpędzają się, chociaż ze względu na szpital jest tu spory ruch pieszych mówi Katarzyna Kasprzak z wydziału inżynierii miejskiej Urzędu Miejskiego.


U zbiegu Ślężnej i Weigla, w stronę centrum i wylotu z miasta, zamontowana zostanie sygnalizacja, na której non stop palić się będzie czerwone światło. Zielone światło włączy się tylko wtedy, gdy kierowca będzie nadjeżdżał z dozwoloną prędkością. Jak szybko jada samochody -zmierzą umieszczone nad jezdniami kamery.
Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, dlatego stosowane jest przy budynkach użyteczności publicznej: szkołach, przychodniach czy szpitalach tłumaczy Kasprzak.
System przetestowany był m.in. na ul. Kowalskiej ze względu na sąsiedztwo szkoły oraz na Biskupinie, na wysokości przychodni przy ul. Olszewskiego. Każda inicjatywa, która może poprawić bezpieczeństwo, jest cenna mówi Magdalena Kruaze z Komendy Wojewódzkiej Dolnośląskiej Policji.{jcomments on}

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x