Kiedy warto wybrać pakiet wykończenia mieszkania pod klucz?

Wykończenie mieszkania pod klucz

Zależy ci na tym, aby do nowego mieszkania przeprowadzić się jak najszybciej? Nie chcesz narażać się na usługi nierzetelnych ekip wykończeniowych? Nie masz czasu na wybór materiałów w sklepach? W takim przypadku usługa wykończenia mieszkania pod klucz może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

Coraz więcej deweloperów oferuje swoim klientom możliwość wykończenia mieszkania pod klucz. Widać rosnące zainteresowanie takimi usługami. Przede wszystkim są one znacznie wygodniejsze niż samodzielne kupowanie materiałów i wykańczanie mieszkania czy korzystanie z usług ekip wykończeniowych – te najlepsze mają terminy zarezerwowane nawet na rok do przodu.

Co więcej usługa wykończenia pod klucz wcale nie jest bardzo droga – za materiały i robociznę zapłacimy już od około 500 złotych za metr kwadratowy. Maksymalne ceny w najbogatszych pakietach wynoszą około 1300 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Zalety wykończenia mieszkania pod klucz:

  • niższy podatek VAT – materiały usługą montażu są tańsze od zakupu materiałów we własnym zakresie
  • oszczędność czasu – projekt wykonany jest terminowo
  • indywidualny projekt wraz z projektantem wnętrz
  • kilka typów pakietów wykończeniowych w różnych cenach
  • wybór materiałów z bogatego katalogu – bez potrzeby udawania się do sklepu
  • nadzór techniczny aż do zakończenia prac
  • nie trzeba szukać samemu ekipy wykończeniowej
  • gwarancja na wykonane prace wykończeniowe

Czy jednak w każdym przypadku warto zdecydować się na wykończenie pod klucz? Przede wszystkim problem będą miały te osoby, które w katalogach deweloperów nie znajdują odpowiadających im materiałów. Tańsze pakiety zawierają podstawowe materiały w mniejszym wyborze kolorów, dlatego często taniej wyjdzie nam wykonanie prac we własnym zakresie lub z zewnętrzną ekipą, ale z tymi materiałami, które na 100% spełniają nasze wymagania. Także wtedy, gdy prace chcemy prowadzić całkowicie samodzielnie, wykończenie pod klucz będzie dla nas droższe.

Jeśli interesuje cię opcja wykończenia pod klucz mieszkania we Wrocławiu, Warszawie czy innym mieście to sprawdź oferty online konkretnych deweloperów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x