GW: Finał akcji „Pies w wielkim mieście” na Bartoszowicach będzie plac zabaw dla psów

Plebiscyt zakończył się w piątkowe południe. Pierwsze miejsce zdobywa skwer przy ul. Bacciarellego na Bartoszowicach z 5355 głosami. Na drugim Park Kleciński z liczbą 4780 głosów. To tu w przyszłym roku powstaną dwa nowe place zabaw dla psów!

– Cieszę się, że plebiscyt „Pies w wielkim mieście”, zorganizowany wspólnie przez Zarząd Zieleni Miejskiej i „Gazetę Wyborczą Wrocław” cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Prawie 17 tysięcy oddanych głosów pokazuje, jak dla mieszkańców ważne są wybiegi dla psów. Dzięki przeprowadzonemu głosowaniu wiemy dokładnie, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie – mówi Monika Pec-Święcicka, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Radości nie kryją oczywiście też sami zwycięzcy.

– Mobilizowaliśmy się do końca głosowania! Każdego dnia spotykaliśmy się na spacerach i omawiali bieżące wyniki, namawiając do oddania swojego głosu wszystkich znajomych – opowiada pan Zbigniew Widuch, jeden ze zgłaszających lokalizację psiego parku na Bartoszowicach. Dodaje ze śmiechem, że oprócz atrakcji dla psów, dla ich właścicieli przydałaby się ławka z niewielkim zadaszeniem, by z wybiegu można było korzystać również podczas deszczu.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęła lokalizacja w Parku Klecińskim, przy alei Karkonoskiej, w okolicach Ślęzy.

Anna Wawryszuk, jedna ze zgłaszających: – Kiedy śledziliśmy każdego dnia informacje w gazecie, bywało różnie – zdarzało się, że byliśmy na pierwszym miejscu, a zaraz potem na trzecim. Nasza mobilizacja również wzrastała z każdym dniem, namawialiśmy na spacerach i przez Facebooka, gdzie bardzo aktywnie działała grupa „Psie Spacery – Park Kleciński”. Przekonywaliśmy, że razem możemy zawalczyć o miejsce, które zwiększy bezpieczeństwo wszystkich korzystających z parku. Marzy nam się duży wybieg, gdzie nasze psiaki będą mogły swobodnie się wybiegać, łapać piłkę i urządzać psie gonitwy.

Na trzecim miejscu, z niewielką różnicą głosów znalazł się Park Wschodni, z wynikiem 4414. Kolejne miejsca zajmują: skwer przy ulicy Jesionowej (1591), Park Leśnicki (335), Park Skowroni (319), Skwer Skaczącej Gwiazdy (315), Sępolno przy Wittiga (195), Park Grabiszyński (176) i okolice ulicy Cukrowej na Klecinie (92).

Monika Pec-Święcicka: – Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, teraz Zarząd Zieleni Miejskiej przygotuje projekty zagospodarowania wybiegów dla psów. W przyszłym roku wybierzemy wykonawców, którzy zrealizują inwestycje. Planujemy, że latem 2018 spotkamy się na otwarciu nowych wybiegów dla psów na Bartoszowicach i w Parku Klecińskim.

źródło Gazeta Wyborcza

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x