Dlaczego warto kupić mieszkanie na Wielkiej Wyspie?

Bartoszowice

Wielka Wyspa to jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu. Turyści zachwycają się spokojem jaki panuje w tej części miasta. Wielu z nich decyduje się na zakup mieszkania na osiedlach Wielkiej Wyspy. Które cieszą się największą popularnością?

Ostatnie lata pokazały, że inwestorzy chętnie budują mieszkania w zielonych częściach aglomeracji. Wybierają miasta, które słyną z parków i bliskości lasów. Niejeden deweloper Poznań, Wrocław czy Gdańsk wybrał właśnie z powodu dużych obszarów parkowych. We Wrocławiu wyjątkową popularnością cieszą się takie osiedla jak Bartoszowice, Sępolno, Dąbie, Biskupin, Zacisze, Zalesie. Ostatnie dwie nazwy same wskazują na spokój i ciszę jaka panuje na tych osiedlach. Wielka Wyspa jest atrakcyjnym miejscem dla wszystkich, którzy cenią sobie bliskość natury. Najbardziej znanym osiedlem Wyspy jest Dąbie. To przecież tutaj usytuowany jest Ogród Zoologiczny, gdzie w każdej chwili można więc obcować ze zwierzętami całego świata. To także miejsce, gdzie możemy zwiedzić Ogród Japoński. Wystarczy udać się na Pergolę przy Hali Stulecia. Stamtąd łatwo dostaniemy się do wspomnianego ogrodu.

Do tej pory Biskupin cieszył się sławą osiedla inteligenckiego. Tu swoje mieszkania otrzymywali pracownicy wrocławskich uczelni i pobliskiej Akademii Medycznej. Z tego powodu wielu zafascynowanych nauką wrocławian nadal poszukuje mieszkań właśnie na Biskupinie.

Najbardziej zielone wydają się Bartoszowice. To małe osiedle położone jest między kanałem powodziowym, Odrą, Biskupinem i Sępolnem. Bliskość rzeki sprawia, że jest to doskonałe miejsce na spacery i do uprawiania sportów. Na tym osiedlu poszukiwane są głównie domki jednorodzinne.

Zielone jest również Sępolno, które położone jest na prawie stu hektarach ziemi. Co ciekawe, z lotu ptaka można spostrzec, że rozmieszczenie domów przypomina orła. Całe osiedle jest doskonale rozlokowane. Wrocławianie, którzy szukają spokoju z pewnością znajdą go na Sępolnie. Wszystkie osiedla Wielkiej Wyspy charakteryzuje ogromna ilość parków i zieleni publicznej.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x