Czy warto inwestować w zagraniczny kurs językowy?

Choć stacjonarne kursy językowe to popularna propozycja szlifowania języka, mają swoje ograniczenia. Z jednej strony pozwalają regularnie pracować nad umiejętnościami lingwistycznymi, z drugiej trudno się na nich zmobilizować do nauki.

Wysoka motywacja do nauki na samym początku kursu, stopniowo się osłabia, w zależności od atmosfery zajęć i starań prowadzącego. Jeśli brakuje motywacji zewnętrznej – takiej jak pomyślny wynik egzaminu maturalnego czy zdobycie certyfikatu językowego, istnieje pułapka, że uczestnik zaliczy kilka początkowych zajęć, a następnie przestanie uczęszczać na kurs. Znacznie pewniejszą inwestycją są zagraniczne kursy językowe.

Jaka jest różnica między kursem stacjonarnym, a wyjazdem językowym?

Nauka na zagranicznym kursie językowym jest zorientowana na motywację ucznia. Poznawanie języka odbywa się w sposób naturalny, rozmowy toczą się spontanicznie, a nie są wymuszone sztucznymi scenkami na zajęciach, w oparciu o temat z podręcznika.

Żywy kontakt z językiem i organizacja czasu uwzględniająca urozmaicone atrakcje, czynią naukę przyjemnym procesem i emocjonującą przygodą jednocześnie.

Dobrym przykładem są kursy języka angielskiego organizowane przez Biuro Podróży ATAS. Tu nauka połączona jest ze zwiedzaniem największych atrakcji turystycznych danego regionu. Z ATASEM można pojechać do Anglii, na Cypr, Maltę lub do Stanów Zjednoczonych.

Taki wyjazd to nie tylko okazja do przebywania w towarzystwie międzynarodowym, ale rozwijania pasji do podróżowania, poznawania mentalności i tradycji danego narodu z bliska. Na wyjeździe nauka języka obcego przebiega efektywnie ze względu na żywy kontakt z językiem, ale na tym atrakcje się nie kończą, nie zabraknie bowiem zajęć sportowych i wycieczek.

Zagraniczne kursy językowe nastawione są na poprawienie najbardziej zaniedbanego obszaru językowego, czyli swobodnego porozumiewania się. Choć nie zastąpią regularnej nauki języka, warto zafundować sobie dawkę motywacji i niezapomnianych wrażeń w okresie wakacyjnym.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x