Biskupin i Bartoszowice celem złodziei

włamania Biskupin

Od kilku tygodni do naszego portalu dochodzą informacje na temat zuchwałych kradzieży w mieszkaniach. Włamywacze do domów przy ul. Gersona oraz ul. Bacciarellego dostawali się przez otwarte okna oraz balkony. Łupem złodziei padały cenne pamiątki rodzinne, komputery, sprzęty RTV.

Rozmawialiśmy na ten temat z mł. asp. Łukaszem Dutkowiakiem z działu Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń dla obszaru Wielkiej Wyspy. W ostatnim czasie nie odnotowujemy zwiększonej ilości zgłoszeń w sprawie kradzieży w mieszkaniach. Statystyki tego typu przestępstw nie wzrosły w stosunku do poprzednich miesięcy.

Szczególnie teraz, gdy zrobiło się ciepło ostrzegamy i przypominamy by mieszkańcy najniższych kondygnacji domów pamiętali o podstawowych środkach bezpieczeństwa. Wychodząc nawet na krótki spacer, nie zapominajmy by zamknąć okna i zabezpieczyć drzwi balkonowych. Wyjeżdżając na wakacje poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie, zostawmy również telefon kontaktowy do siebie w razie jakichkolwiek problemów – podkreśla Łukasz Dutkowiak dodaje, że najważniejsza jest profilaktyka, dobre stosunki sąsiedzkie oraz zwracanie uwagi na nieznajome osoby obserwujące otoczenie.

Jeżeli ktoś z Państwa ma informacje o włamaniach, sposobie działania włamywaczy prosimy o kontakt… Będziemy informować i ostrzegać wszystkich mieszkańców.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x