Zajęcia jogi i relaksu w przedszkolu?

Joga w przedszkolu

Joga jest ponadczasową, praktyczną nauką, rozwijającą się przez tysiąclecia i zajmującą się fizycznym, moralnym, psychicznym oraz duchowym zdrowiem człowieka jako całości. [1]

Praktykowanie różnych postaw (asan) usuwa wiele schorzeń, wzmacnia i ćwiczy mięśnie, a także rozwija elastyczność ciała. Podczas wykonywania technik poszczególne ruchy przyczyniają się do lepszego utlenienia krwi oraz odżywiają i oczyszczają najodleglejsze części ciała.  Joga zwiększa koncentrację, uspokaja umysł i daje poczucie równowagi, spokoju i głębokiego zadowolenia. [2]

Otwarta pod koniec ubiegłego roku firma Asta zaprasza na zajęcia jogi wg metody BKS Iyengara, które odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki od godziny 18:00 . Miejsce prowadzonych lekcji to ekologiczne  „Zielone” Przedszkole nr 121 przy ulicy Tramwajowej 34, które wychowuje młode pokolenie w poszanowaniu natury.

Sesje ćwiczeń przeznaczone są dla każdego, zarówno dla osób rozpoczynających praktykę, jak i osób z pewnym doświadczeniem. Zajęcia są zawsze dostosowane do możliwości osób ćwiczących.

Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie. Każda lekcja trwa 60 minut i kończy się kilkuminutowym relaksem w pozycji leżącej.

Dla studentów i emerytów promocyjne ceny zajęć.

Prowadząca , Grażyna Czartoryska, praktykuje jogę wg metody BKS Iyengara od 2006 roku, uczy

od 2010r. W 2011 roku ukończyła Studia Podyplomowe Technik Relaksacyjnych na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

[1] B.K.S. Iyengar, Światło jogi, Virya, Warszawa
[2] Smith J., Hall D., Gibas B., Joga dla każdego, Bellona, Warszawa 2006

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x