„Szczytnicka Piątka” z kwiatami

Ponad 370 osób ukończyło w niedzielę bieg „Szczytnicka Piątka”, który był także rozpoczęciem nowej edycji programu „I Ty Możesz Zostać Maratończykiem”.

Szczytnicka Piątka – jak sama nazwa wskazuje – to bieg, który jest rozgrywany w parku Szczytnickim tuż obok Hali Stulecia i ma długość pięciu kilometrów. Dla wielu biegaczy jest to dobry start i test przed zbliżającym się sezonem.

Była to także idealna okazja do tego, aby rozpocząć kolejną edycję bardzo mocno zakorzenionego w środowisku biegowym programu „I Ty możesz Zostać Maratończykiem”. Do tegorocznej edycji, która ma przygotować biegaczy do czerwcowego półmaratonu i startu we wrześniowym maratonie, zgłosiło się w sumie 350 biegaczy. Po biegu cała startująca grupa została przypisana do odpowiedniej kategorii zaawansowania i w ten sposób zaczną się ich przygotowania do dłuższych startów.

Dlaczego inicjatywa Młodzieżowego Centrum Sportu cieszy się tak dużą popularnością? Sami początkujący biegacze podkreślają, że bardzo istotna jest dla nich kwestia współpracy i przygotowania się w grupie. Tryb przyjęty przez MCS powoduje, że łatwiej o motywację, bo dzięki treningom grupowym, głupio nam przed nowopoznanymi znajomymi rezygnować z zajęć. Dodatkowo wielu biegaczy amatorów podkreśla też, że niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa.

Zajęcia z profesjonalistami, absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego i trenerami, powodują, że przygotowania do maratonu odbywają się bez kontuzji. Biegacz, który nie ma wiedzy i chce samodzielnie odbyć treningi, które umożliwią start w tak długim biegu jak maraton, może zrobić sobie krzywdę. Treningi pod okiem profesjonalistów pozwalają na uniknięcie groźnych urazów, a także sprawnie przygotują siłę, szybkość i wytrzymałość, które są niezbędnymi elementami biegu.

Podczas „Szczytnickiej Piątki” miała miejsce też bardzo przyjemna uroczystość – panie startujące w biegu otrzymały kwiaty z okazji „Dnia Kobiet”.

„Szczytnicką Piątkę” najszybciej ukończył Tomasz Sobczyk, który 5 kilometrów pokonał w nieco ponad 15 minut, a w śród pań pierwsza do mety dobiegła Danuta Piskorowska z czasem 19 minut i 38 sekund.

źródło: wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x