Przebudowa terenów sportowych przy SOSW we Wrocławiu

Nowe boiska, skocznia oraz dodatkowe oświetlenie powstaną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 10. Będzie to kolejny etap rozbudowy placówki przy ul. Parkowej we Wrocławiu.

Po wyłonieniu wykonawcy na przebudowę budynku SOSW, miasto rozstrzygnęło następny przetarg, tym razem na inwestycję części sportowej Ośrodka. To oznacza, że w przyszłym roku wychowankowie placówki przy ul. Parkowej będą mogli użytkować nowiutkich boisk i skoczni.

Powstanie wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki oraz osobne do piłki nożnej. Dzięki nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami będzie mogła bezpiecznie rozwijać się ruchowo, grając w gry zespołowe na nowych obiektach. Poza tym będzie również skocznia, do skoków w dal. Zamontujemy też piłkochwyty oraz nowe oświetlenie – mówi Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Rozbudowa części sportowej placówki kosztować będzie ok. 1 mln złotych. Wykonawca na realizcję zadania będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

źródło: ZIM

Przypomnijmy, w czerwcu miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę budynku SOSW przy ul. Parkowej. W ramach inwestycji, która kosztować będzie blisko 7 mln złotych, powstaną m.in.: nowe sale lekcyjne, świetlice, szatnie, toalety oraz wózkownia. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa Ośrodka wyniesie ponad 6 273 mkw.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x