Amatorzy na kortach przy Stadionie Olimpijskim

W weekend na kortach przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrane zostaną dolnośląskie eliminacje w ramach Amatorskiego Turnieju Tenisowego KIA Soul Open. Wystartują pary mieszane, a zwycięzcy pojadą do Australii i zagrają w finale światowym, rozgrywanym podczas Australian Open 2011.

– Najlepsi amatorzy mają szansę zagrać na korcie głównym Rod Laver Arena, co jest nie lada gratką dla miłośników tego sportu. Wspierając tenis amatorski w Polsce, chcemy promować aktywny styl życia, bo uważamy, że tenis to sport niemal dla każdego, a dzięki temu, że kortów do gry stale przybywa, staje się też sportem coraz bardziej masowym – podkreśla Grzegorz Leśniczek, szef marketingu KIA Motors Polska.

W tym roku cykl KIA Soul Open został zorganizowany po raz drugi. W ubiegłym roku turniej zgromadził ponad 200 uczestników, w związku z tym w bieżącej edycji liczba regionalnych eliminacji została podwojona. Do tej pory odbyły się już cztery eliminacje: w Warszawie, Gdyni, Rzeszowie i Poznaniu.

W sobotę i niedzielę zawody rozegrane będą we Wrocławiu na kortach Stadionu Olimpijskiego przy al. Paderewskiego. W turnieju mogą wystartować tylko amatorzy. Aby móc wziąć w nim udział, konieczna jest wpłata startowego w wysokości 50 zł. Zapisywać się można do soboty do godz. 8.30.

Pula nagród wynosi ok. 9 tys. zł, jednak gra w KIA Soul Open toczy się o coś więcej. Półfinaliści z każdej z regionalnych rozgrywek zostaną zakwalifikowani do finałowego turnieju, który odbędzie się na warszawskich kortach Tie Break 18-19 września. Ogólnopolski finał zostanie rozegrany w pełnej formule – singiel kobiet, singiel mężczyzn oraz gra mieszana. Zwycięski duet pojedzie na światowy finał rozgrywany podczas Australian Open 2011.

Harmonogram turnieju

Sobota: I runda – godz. 9; II runda – ok. godz. 13, 1/4 finału – ok. godz. 16.

Niedziela: Półfinały – godz. 10,fFinał – ok. godz. 13.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x