9 maja „Polska Biega”

Organizatorzy 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu – Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław oraz Stowarzyszenie Maraton – po raz drugi rozkręcają modę na bieganie w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.

Ogromnie cieszy mnie to, że coraz więcej wrocławian wybiera bieganie jako sposóbna rekreację. Daje się zauważyć, że biegają nie tylko pojedyncze osoby, ale całe rodziny.  Wszystkich miłośników tego sportu – zarówno tych starszych, jak i tych młodszych – zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Polska Biega”. Gwarantujemy świetną zabawę
i niezapomniane emocje – zachęca Waldemar Biskup, dyrektor MCS Wrocław. Bieg w ramach wspomnianej akcji na dystansie 4 km zaplanowano na niedzielę 9 maja na godz. 9.00. Zapisy odbędą się w dniu zawodów w godz. 8.00-8.45. Profesjonalną rozgrzewkę przed startem poprowadzi Grzegorz Pieczarka, trener programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. – Trasa będzie praktycznie taka sama jak w minionym roku. Zawodnicy pobiegną zielonymi alejkami wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego – wyjaśnia dyrektor Biskup. Start i metę ulokowano na pergoli stadionu. Bieg ma charakter rekreacyjny, liczy się uczestnictwo, a nie końcowa klasyfikacja. Udział w imprezie jest bezpłatny i może wystartować w niej każdy, bez względu na wiek i płeć. Na starcie na pewno nie zabraknie wrocławskich VIP-ów.

Chęć sprawdzenia się na dystansie 4000 m wyrazili:

Urszula Włodarczyk, była czołowa zawodniczka w wielobojach lekkoatletycznych, obecnie pracownik naukowy AWF Wrocław,
Renata Granowska, radna Rady Miejskiej Wrocławia,
Paweł Wróblewski, były marszałek województwa dolnośląskiego,
Paweł Rańda – wioślarski wicemistrz olimpijski z Pekinu,
Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia,
Maciej Zieliński, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Wrocławia,
Piotr Rysiukiewicz, prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki,
Marian Czerski, aktor Teatru Polskiego.

Organizatorów biegu i w tym roku wspiera HASCO-LEK, który od 2009 roku jest głównym i tytularnym sponsorem wrocławskiego maratonu. – Dla uczestników wrocławskiej edycji akcji „Polska Biega” przygotowaliśmy 50 zestawów upominkowych. W ich skład wchodzą między innymi nasze suplementy diety „Natur Kaps” – mówi Alicja Hamkało, rzecznik prasowy Hasco-Leku. – Akcję traktujemy jako rozgrzewkę przed wrześniowym maratonem. Liczymy, że wśród zawodników, którzy pojawią się teraz na Stadionie Olimpijskim, znajdą się osoby, które dołączą do grona maratończyków – podsumowuje rzeczniczka. 

„Polska Biega” to akcja promująca bieganie oraz zdrowy tryb życia. W tym roku odbędzie się szósta edycja tej imprezy. Weekend biegowy łączący fanów biegania z całej Polski zaplanowano 7-9 maja. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest „Gazeta Wyborcza”.{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x