Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie

Scena letnia ODT Światowid zaprasza na koncert z okazji Święta Wrocławia. 22 czerwca 2012 r. godz. 17.00; skwer przy dawnym kinie Światowid ul. ks Brzóski 1; wstęp wolny!

 

 

Podczas koncertu wystąpią: Alicja Janosz z zespołem, Natalia Lubrano z zespołem, Joanna Kwaśnik i The Crackers, Sinusoidal oraz Monika Wiśniowska i Coffee Break – czyli młodzi utalentowani wrocławscy artyści, którzy swoją muzyką sukcesywnie podbijają całą Polskę, paradoksalnie we Wrocławiu koncertując relatywnie mniej. Pomiędzy występami zespołów publiczność bawić będzie zwycięzca tegorocznego festiwalu PAKA w Krakowie –  wrocławski Kabaret Nic Nie Szkodzi.

 

Alicja Janosz z zespołem

Alicja Janosz – laureatka programu Idol w 2002 roku. Od 3 lat współpracuje z bluesowym zespołem HooDoo Band, odnoszącym coraz większe sukcesy na polskiej i zagranicznej scenie. Fani bluesa ogłosili HooDoo Band w tegorocznej ankiecie „Blues Top“ Najlepszym Zespołem Bluesowym w kraju, a Akademia Fonograficzna doceniła ich debiutancki krążek nominacją do tegorocznej nagrody Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Bluesowa. Wygrana w programie Idol zaowocowała wydaniem płyty, ale za swój prawdziwy solowy debiut Alicja uważa swoją kolejną płytę  „Vintage”, wydaną w 2011 r.  na której znalazło się 11 całkowicie autorskich kompozycji młodej wokalistki, utrzymanych w klimacie bluesa, soulu, jazzu i rythm’n’bluesa.

Natalia Lubrano z zespołem

Natalia Lubrano na polskiej scenie muzycznej znana jest ze współpracy z zespołem Miloopa (wydała z grupą 3 albumy), występowała również z Andrzejem Smolikiem, a także w projekcie FoxBox. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka solowa płyta – „Respect”, unikalny miks nu-jazz, chill-out z oldschoolowym funkiem i rdzennym soul. Ten autorski projekt współtworzą Natalia Lubrano i Wojciech Orszewski (gitarzysta zespołu Digit All Love) oraz zaproszeni do tego projektu muzycy: klawiszowiec Łukasz Damrych, basista Piotr Nosal oraz perkusista Łukasz Sobolak. Kompozycje Wojtka i Natalii łączą w sobie analogowe brzmienia z delikatną elektroniką i zjawiskowym „czarnym” głosem wokalistki. Inspiracją dla muzyków do stworzenia tego albumu była twórczość Steviego Wondera, Musiq Soulchild, Dwele i innych twórców nowoczesnej muzyki soul. Utwory z najnowszej płyty – jeszcze pod szyldem Nat Queen Cool – znalazły się na składankach: 4871 vol2 (luna music polska) i RAM Chillout in Black 2 (magnetic records). Natalia Lubrano z zespołem jest finalistką konkursu Coke Live Fresh Noise 2010.

Joanna Kwaśnik i The Crackers

Koncert The Crackers to olbrzymia dawka pozytywnej energii i doskonałej, żywej muzyki. POP w najlepszym wydaniu, oparty na muzycznych korzeniach z pogranicza muzyki funk & soul, tworzony przez grupę doskonałych muzyków, występujących na scenach największych polskich festiwali, takich jak ESKA Music Awards, Sopot Top Trendy Festiwal, Jazz nad Odrą, Rawa Blues Festiwal. Niewątpliwym atutem zespołu jest fantastyczny głos wokalistki Joanny Kwaśnik, która występuje gościnnie z wieloma polskimi artystami i jest aktualnie odkryciem najnowszej edycji programu X-Factor. Obecnie zespół przygotowuje się do premiery kolejnej płyty.

Sinusoidal

Wrocławski duet, który w pierwotnej odsłonie był owocem współpracy Michała Siwaka  i Magdaleny Pasierskiej (obecnie Me Myself And I). Dziś formację dwuosobową obok Michała współtworzy Adrianna Styrcz (pamiętana z pierwszej polskiej edycji programu X-FACTOR). W rezultacie powstał SINUSOIDAL – spokojny ocean, dopełniony falą lirycznych wokali przy wtórze trąbki Tadka Kulasa i kontrabasu Zbyszka Kozery. Twórczość Ady i Michała stylistycznie oscyluje między elektroniką, down tempo, IDM, chillwavem, ambientem, triphopem i spotkała się z zainteresowaniem muzyków z zagranicy, m.in. samego króla trip-hopu, członka zespołu Massive Attack Trickyego. Artysta po jednym z koncertów w Warszawie postanowił promować materiał SINUSOIDAL w zagranicznych mediach oraz za pośrednictwem swojej wytwórni Brown Punk.

Monika Wiśniowska i Coffee Break

Monika Wiśniowska – laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i zagranicznych. Wielokrotna stypendystka prezydenta Wrocławia. Reprezentowała Wrocław podczas prezentacji „Expo” w Ambasadzie Polskiej w Paryżu. Brała udział w prestiżowym festiwalu New Wave na Łotwie. Była uczestniczką półfinału w czwartej edycji „Idola”, a aktualnie jest w półfinale programu X Factor edycji 2012 wraz z zespołem Soul City. Założony przez nią oraz Tomasza Basela w 2006 roku Coffee Break, we wrześniu 2009 wydał swoją debiutancką płytę (z pomocą portalu Megatotal.pl i dzięki swoim fanom). Utwory Coffee Break znalazły się ponadto na dwóch składankach muzycznych wydanych przez Polskie Radio (Muzyczna Bitwa – PR Wrocław oraz Przebojem na antenę – PR Białystok). Grupa ma już na swoim koncie ponad 100 koncertów na terenie całej Polski, w klubach, na dużych scenach i w amfiteatrach.

Kabaret Nic Nie Szkodzi

Młody wrocławski kabaret o coraz większym dorobku, zwycięzca tegorocznej PAKI (laureat I miejsca) –  najbardziej prestiżowego przeglądu kabaretowego  w Polsce. Grupa jest też laureatem pierwszego miejsca na katowickiej Fazie oraz miejsca trzeciego w finałach Wrocławskiego Przeglądu Krasnoludków. Nic Nie Szkodzi aktywnie działa w lokalnym środowisku artystycznym. Są twórcami jednej z pierwszych grup improwizacji kabaretowej KWIK. Jest to nowatorska formuła sceniczna, która cieszy się coraz większą popularnością, czego najlepszym przykładem jest serial TV Spadkobiercy. W swoich skeczach prezentują powszechne zjawiska w nowym, zaskakującym świetle. Dużą wagę przywiązują do interakcji z publicznością. Jako doświadczeni improwizatorzy kabaretowi z powodzeniem wykorzystują tę nowatorską formę w swoich programach, które dopasowują do charakteru występu.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x