X WFFM zakończony!

Omni mOdO zdobyło Grand Prix X WFFM (9.tys zł), prezentując się na scenie klubu Alibi w znakomitym stylu.

Koncert finałowy WFFM jest generalnym egzaminem dla trzech grup promowanych podczas konkursowych przesłuchań. Inaczej gra się na sali bez koncertowego anturażu, kiedy prezentuje się jurorom dwa utwory. Inaczej, gdy na klubowej scenie z udziałem publiczności trzeba dać półgodzinne show.

Są z Poznania, a występ na 10. Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych był ich debiutem. Sami o sobie mówią, że słuchają każdego rodzaju muzyki – od klasyki po death metal. Mają oczywiście spore muzyczne doświadczenia zdobyte osobno – w innych grupach, ale jako najlepszy zespół X WFFM, wykazali się nie tylko wirtuozerią grania, pomysłowością kompozycji i świetnym wyczuciem w obrębie muzycznych form. Udowodnili przede wszystkim, że potrafią twórczo czerpać z rockowo- jazzowo – hip-hopowych inspiracji, budując własne niepowtarzalne brzmienie. 
Wokalista – Daniel Moszczyński jest na pewno mocnym filarem grupy – jego aktorskie talenty i poczucie humoru przekładają się na żywiołowy kontakt z publicznością. Omni mOdO (Daniel Moszczyński/wokal, Marcin Kaźmierczak/gitara elektryczna, Adam Majewski/ gitara basowa, Agnieszka Matuszczak/ perkusja), bo o nich mowa, zdobyło Grand Prix X WFFM (9.tys zł), prezentując się na scenie klubu Alibi w znakomitym stylu!

Nie zawiedli także najmłodsi wśród finalistów  – grupa EUGENIUSZ KOWALSKI z Poznania. Podczas konkursu okazali się dla jurorów jednym z największych zaskoczeń.

– Nie spodziewaliśmy się – mówiła świetnie czująca soulowe klimaty Natalia Lubrano  – że bardzo młodzi muzycy mogą grać nowocześnie  i dojrzale zaaranżowany soul w sposób odwołujący się tak głęboko do korzeni tego gatunku.

Podobał się preferujący mocne rockowe brzmienia THE SOUND CODE z Ostrowa Wielkopolskiego, który  zapewnił sobie miejsce w finale energią i świetnym zgraniem.

Jury doceniło zarówno ich kompozycje, jak i  oryginalną  barwę oraz ekspresję głosu  wokalisty grupy – Wojtka Krawca.

Zwieńczeniem koncertu finałowego 10. WFFM był występ Natalii Lubrano z zespołem.

Podsumowując festiwal jurorzy podkreślali zgodnie wysoki poziom uczestników konkursu. – Praktycznie rzecz biorąc nie było na tym przeglądzie zespołu słabego technicznie – mówiła Natalia Lubrano. – Zaskoczyło nas to, jak dojrzale ci bardzo przecież młodzi wykonawcy myślą o muzyce – dodał Rafał Zieliński. Poprzeczkę  trudności kompozycji i aranżacji  młodzież ustawiła w tym roku bardzo wysoko!

Natalia Lubrano była też pod wrażeniem sporej liczby znakomitych jej zdaniem wokalistek. Podobały jej się bardzo Marta SARSAPARILLA Markiewicz  (SARSAPARILLA & SUTOR), Alicja Kalinowska  (POPRZYTULA), Justyna Jędrzejczyk (SPLOT), Anna BAJKA Antonik (NEKO NEBULA), jak i  nagrodzona wyróżnieniem jurorów czarująca na scenie „słonecznymi dźwiękami” wokalistka wrocławskiej grupy CHILL MEAL – AGNIESZKA  JĘDRUCH.

Wyróżnienie za progresywne myślenie o muzyce, naturalność  oraz  wyczucie stylu otrzymała  wrocławska metalowa grupa  DEADPOINT. Jurorzy zwrócili również uwagę na charyzmę jej wokalisty –  Christiana Alexa.

Wśród wyróżnionych znalazł się także sieradzki MENTALLY BLIND. Bardzo młodzi muzycy zaprezentowali w konkursie zarówno dojrzałość  w zakresie kompozycji utworów, jak i  wyrazisty styl ciężkiego grania na scenie.

Ostatnie z wręczanych podczas finału wyróżnień przypadło WITOLDOWI SIKORZE, JANOWI PETRYKOWI, PRZEMYSŁAWOWI KLISIKOWI czyli sekcji dętej zespołu NACZYNIA POŁĄCZONE z Sycowa. – Oni są jak zespół w zespole, brzmią jak jeden instrument – argumentował nietypowy  werdykt Wojciech Orszewski –  świetnie się wyczuwają, grają niezwykle spójnie i bardzo energetycznie!

 

 

OMNI MODO
Grand Prix

EUGENIUSZ KOWALSKI ; THE SOUND CODE
równorzędne nagrody drugiego stopnia (po 4. tys zł)

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x