WidziMiSie – KONCERT

Wieczór jazzowy w Światowidzie 17 stycznia godz. 19.00, wstęp 10 zł.

Zapraszamy

WidziMiSie to fusion-jazzowy zespół, który narodził się z pomysłu dwóch wrocławskich muzyków: perkusisty Jerzego Łaby i pianisty Andrzeja Rayskiego.  Jak wiele nowych projektów jazzowych i ten wymagał wielogodzinnych jam sessions, ale od 2010 roku grupa koncertuje już w stałym składzie z Grzegorzem Posłusznym (b) oraz Marcinem Stankowskim (tp). W październiku 2013 do zespołu dołączyła nowa basistka – Marzena Cybulka.

Grając wcześniej w odmiennych stylistycznie muzycznych formacjach, muzycy WidziMiSie teraz wspólnie czerpią z różnych źródeł i łączą je na swój sposób, skutecznie uprawiając swego rodzaju muzyczny postmodernizm. Grupa przykłada wielką uwagę do rytmu, wiedząc, iż organizacja i zróżnicowanie czasu są podstawowymi elementami zapewniającymi muzyce oryginalność i stabilność. Odważne i pomysłowe, często nieregularne podziały rytmiczne w połączeniu z energetyzującymi koncepcjami melodycznymi to specjalność WidziMiSie.

Dużą rolę w ich grze pełni  improwizacja – WiDziMiSie traktuje wykonywane przez siebie  kompozycje (autorstwa głównie Andrzeja Rayskiego)  przede wszystkim jako odskocznię do wspólnej kreacji „na gorąco”.  Jednocześnie przy silnym indywidualizmie każdego z muzyków zespołowi udaje się osiągnąć spójne, nastawione na wzajemną interakcję brzmienie, pozwalające także słuchaczom zintegrować się z muzyką.

17 stycznia 2014 r. godz. 19.00, wstęp 10 zł

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x