ŚWIATOWID zaprasza na INNE SFERY

Festiwal Fantastyki i Sztuki INNE SFERY 23-25 września 2011

ODT Światowid i SP 91 ul. Sempołowskiej 91 Wrocław

Wstęp: 25 zł (akredytacja trzydniowa, cena łącznie z noclegami); 20/10 zł  – wejściówki jednodniowe

Rezerwacja akredytacji i informacja na stronie https://www.is.wielosfer.pl/info

Po raz drugi zapraszamy miłośników fantastyki na wrocławski Biskupin do udziału w festiwalu „Inne Sfery”, którego organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Wielosfer. Impreza promuje nowe formy gier, sztuki, edukacji oraz dokonania młodych twórców. W tym roku przygotowaliśmy ponad 200 godzin programu: dziesiątki konkursów, bibliotekę z ponad 500. grami planszowymi, spotkania z pisarzami, uczestnictwo w grach fabularnych, warsztaty prowadzone przez projektantów z wydawnictw komputerowych, koncerty, pokazy i przede wszystkim dobrą zabawę 24h na dobę. Festiwal odbywa się w salach ODT Światowid oraz sąsiadującej z Ośrodkiem Szkoły Podstawowej nr 91. Zaczynamy w najbliższy piątek o 18.00!

Kochasz gry komputerowe? Zawsze marzyłeś by pracować w tej branży? Nie możesz przegapić Innych Sfer! Spory blok komputerowy festiwalu wypełniają prelekcje osób z Reality Pump, Techlandu, Cant Stop Games, Bone Fracture Interactiv, oraz różnych grup moderskich. Można będzie spotkać się z Pawłem Rohlederem z Techlandu, który przedstawi ofertę praktyk w tej firmie, posłuchać wykładów na wiele tematów związanych z tworzeniem gier (modowanie gier, level design, grafika 3d, teksturowanie, programowanie), obejrzeć prezentacje nowego tytułu Reality Pump oraz wziąć udział w dwugodzinnym panelu dyskusyjnym pod tytułem „Polska branża gier komputerowych”. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier, szczególnie tego, który z tą branżą chce związać swoją przyszłość!

Na INNYCH SFERACH znajdą coś ciekawego dla siebie zarówno młodzież i dorośli, jak i młodsi miłośnicy fantastyki. W ramach swoich stałych nurtów (bloki tematyczne: literacki, LARPowy, naukowy, RPGowy, teatralny, gier komputerowych, gier planszowych oraz wystawy, koncerty, pokazy) festiwal stara się także promować nowe formy edukacji społecznej. W tym roku zaprezentowane zostaną na przykład skandynawskie, białoruskie, polskie czy słowackie gry fabularne na poważnie. Jedna z nich to „Szare Szeregi” (autorstwa Jasonona Morningstara) podczas której uczestnik tegorocznych Innych Sfer (jak i każdy człowiek na świecie, który z tą grą się zetknie), może poznać bolesną historię Polski i na chwilę wcielić się w bohatera Powstania Warszawskiego. Inni festiwalowi goście jak Alena Velichko oraz jej koledzy z Centrum Edukacji POST pokażą za pomocą stworzonych przez siebie gier teatralnych w jaki sposób oni starają się uczyć białoruską młodzież społeczeństwa obywatelskiego. Natomiast gra autorstwa Jakuba Tabisza  pozwoli uczestnikom przekonać się, zarówno o tym jakie wyzwania stają przed osobami zajmującymi się autodyskrypcja, jak i na własnej skórze poczuć, jak odbiera się film, słysząc jedynie dialogi i opis tego, co dzieje się na ekranie czytany przez autodyskryptera.

Poważne tematy znajdą się także w nurcie literackim imprezy. Gościem festiwalu będzie m.in. Berislav Blagojevic – pisarz młodego pokolenia, który jako nastolatek przeżył koszmar wojny w byłej Jugosławii (musiał uciekać z domu przed własnymi sąsiadami). Teraz w literackiej formie opowiada o pięknie i brzydocie  ludzkiego charakteru (opowiadania autora można przeczytać na: https://is.wielosfer.pl/).

Inne atrakcje festiwalu to konkursy (m.in. konkurs na najlepszego Mistrza Gry, w którym w szranki ze sobą staną twórcy interaktywnych opowieści z całej Polski), warsztaty, prezentacje i koncerty. Wśród gości będziemy mogli zobaczyć np. grupę „Malandra Tribe” (ich taneczny styl jest fuzją m.in belly dance, flamenco, tańców północnoafrykańskich z… hip-hopem, break-dance i wszystkim innym, co zainspiruje tancerki) czy zespół tańca irlandzkiego „Tuatha”.

Miłośnicy eksploracji kosmosu mogą liczyć na spotkanie ze specjalistami z serwisu kosmonauta.net i dowiedzieć się czegoś ciekawego o  polskich satelitach i rakietach. Nie zabraknie też  wszelkich nowości z rynku gier komputerowych i planszowych.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x