Świat lalek i nie tylko…


Galeria „Ca-ffe pod spódnicą” ODT Światowid zaprasza na wystawę prac Alicji Gorbacz- Palacios.  Wernisaż: 14 stycznia 2011 r. godz. 17.00; wstęp wolny; wystawa czynna do 4 lutego 2011 r.

 

Na wystawie „Świat lalek i nie tylko” zobaczymy ok. 80 prac Alicji Gorbacz- Palacios (w technikach: akryl, kredka, ale także tkanina artystyczna). Jej malarstwo wyróżnia indywidualny styl nacechowany dużą subtelnością i wrażliwością przedstawień. Spora część prezentowanej ekspozycji to miniatury. Szczególnie w nich ujawnia się swoista lekkość linii i kobieca delikatność. Lalki (twarze, postacie), podobnie jak i pozostałe przedmioty na obrazach są tylko pretekstem do pokazania całego spektrum nastrojów, kolorów  i ulotnych wrażeń.

Alicja Gorbacz-Palacios – absolwentka PLSzP we Wrocławiu i PWSSP w Gdańsku. Dyplom z zakresu Malarstwa i Grafiki zdobyła w 1985 r. z wyróżnieniem u prof. doc. Kiejstuta Bereźnickiego. Uprawia malarstwo, rysunek, akwarelę, tkaninę artystyczną. Zajmuje się również renowacją malarstwa (np. ołtarz w Przygórzu) oraz scenografią teatralną (np. przedstawienie  „Brel” w Teatrze Muzycznym w Gdyni). Jej prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Czechy, Włochy). Artystka jest laureatką wielu nagród oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. w Polsce Syrii, Kolumbii, Peru, Wenezueli, Etiopii, Holandii, Austrii i na Wyspach Kanaryjskich.

Alicja Gorbacz-Palacios była wykładowcą w Królewskiej Szkole Sztuk Pięknych w Nowej Rudzie. Założyła Studio Art. w Nowej Rudzie-Słupcu-Ludwikowicach. Należy do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Regionu Wałbrzyskiego i Kłodzkiego. Jest członkiem grupy „Kontrast”. Od 2006 roku ma własną OKO ART. GALERY w Jugowie. W 2009 r. założyła Szkolną Galerię Sztuki w Jugowie.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x