W nietypowy sposób poznasz historię Wrocławia na Pergoli

Już dzisiaj wieczorem (tj. 3 sierpnia o godz. 18.00) na Pergoli przy Hali Stulecia zobaczymy spektakl „Historia Wrocławia na wesoło – Cz. I Piastowie” w wykonaniu Teatru na Bruku. W dość nietypowy sposób aktorzy przedstawią historię Wrocławia. To doskonała okazja do poznania dziejów naszego miasta oraz regionu.

Część pierwsza „Piastowie” prezentuje trzysta lat dziejów Dolnego Śląska, a w szczególności Wrocławia od początku powstania grodu i założenia go przez czeskiego księcia Vratislava .

Celem głównym przedsięwzięcia jest stworzenie widowiska, które przybliży szerokiej międzynarodowej widowni niezwykłe dzieje historycznej stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.

Język „komedii niemego kina” i dowcipny komentarz w języku polskim i angielskim, stanowią o widowiskowości i uniwersalności  teatralnego przekazu. Spektakl pozbawiony jest bariery językowej i wiekowej.

 

Historia Wrocławia na wesoło

Ponadto, głównym elementem scenografii jest zmechanizowana konstrukcja parawanów wraz z animowanymi obrazami, ekranami przedstawiającymi sceny z historii, będącymi ilustracją  dziejów z obyczajowością, tradycją, humorem, a czasami nawet i okrucieństwem.Na spektakularność „Historii Wrocławia” składają się: rozmach inscenizacyjny, mnogość użytych środków oraz wielość postaci historycznych. A także interaktywne happeningi, angażowanie widowni do czynnego udziału w spektaklu, żonglerka formami (plan żywy, lalkowy, animowane obrazy czy rekwizyty, nieme kino, burleska, „teatr w teatrze), muzyka „z epoki” zaskakujące zmiany miejsc, akcji i czasu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x