W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym

Optymistyczny Festiwal Dyni

6 października 2010

W najbliższa niedzielę, 10 października 2010 r., we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym  odbędzie się Dolnośląski Festiwal Dyni. W godzinach 11.00 – 16.00 odwiedzających czeka prawdziwe dyniowe szaleństwo!

 
Będą konkursy na największa i najdziwniejszą dynię, plener malarski, oraz występy zespołów muzycznych. Do tego zabawy dla dzieci i dorosłych. 

Ponad osiemdziesięciu wystawców przy dyniowych kiermaszach oferować będą dynie i wszelakie z nich wyroby. Będziemy wybierać wśród pieczywa, oleju z pestek dyni, bylin, ozdób i przetworów, po same dynie i inne warzywa, jak kabaczek czy kukurydza. Gospodynie nabędą również świeże zioła do kuchni a gospodarze mocną herbatę. Dla wszystkich grillowany serek i poczęstunek: chleb ze smalcem.  Oprócz tego kupimy wyroby kaletnicze, biżuterię i inne ozdoby.

Już raz siódmy dynia –  cenne warzywo i piękna roślina ozdobna – będzie królować w przepięknej scenerii ogrodu. Posiada wiele zastosowań i drogocennych składników odżywczych, o których będziemy mogli się dowiedzieć. Co roku Festiwal Dyni przyciąga nawet 0 tys. odwiedzających. To niewątpliwie rodzinne i wesołe święto, a sama dynia niezbędnym elementem w gospodarstwie ekologicznym! 

Serdecznie zapraszamy. Wstęp 5 zł.

„Dyniowe spotkania” organizowane są przez Ogród Botaniczny we Wrocławiu oraz  Hotel Tumski. Relacje z poprzednich edycji festiwalu znajdziemy tutaj. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x