W cieniu drzew

Galeria „Ca-ffe pod spódnicą” ODT Światowid zaprasza na wystawę prac Magdaleny Kuźniarz; wystawa czynna 8-30 grudnia 2011 r.

 

 

W cieniu drzew” to pierwsza autorska wystawa Magdaleny Kuźniarz. Zobaczymy na niej głównie obrazy (olej, akryl, monotypia, techniki łączone), których inspirację stanowią drzewa – ich piękno, prostota, naturalność, zmienność podczas pór roku.Dopełnieniem i okazjonalnym akcentem ekspozycji są szklane ozdoby świąteczne (reprezentujące aktualny nurt w twórczości artystki – szkło i ceramikę).  Wystawa ma charakter cezury – podsumowuje okres twórczości autorki, w którym ważną rolę odgrywało malarstwo i grafika. Prezentowane na wystawie olejne obrazy to jedne z najwcześniejszych jej prac.

Magdalena Kuźniarz  – absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wraz z dyplomem (1999 r) zrobiła także aneks z malarstwa i rysunku u profesora Stanisława Kortyki.

Jej zainteresowania artystyczne to nie tylko malarstwo czy grafika, ale przede wszystkim szkło, ceramika i projektowanie przedmiotów codziennego użytku wśród których szczególne miejsce zajmują sztućce. Interesująca dla artystki jest nie tylko ich historia, czy tradycja używania, ale także zagadnienia związane z kulturą stołu.

Prace Magdaleny Kuźniarz, prezentowane w ramach kilku wystaw zbiorowych, zobaczyć też można w wielu galeriach we Wrocławiu i Krakowie. Dom artystki w Wolimierzu to w pewnym sensie również  galeria.  W wystroju wnętrza domu ważnym elementem są nie tylko obrazy, m.in. prezentowany na tej wystawie cykl „Drzewa”, ale też  madonny malowane na starych deskach czy witraże oraz  ceramika i wiele przedmiotów codziennego użytku.


 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x