Spotkanie z Jackiem Żakowskim

Jacek Żakowski.jpg

Już w środę, 2 czerwca, gość specjalny najbliższej edycji ADI poruszy problem jakości tekstów zamieszczanych w sieci. Podzieli się przy tym swoim wieloletnim doświadczeniem z pracy w mediach. Słuchacze będą mogli zadawać pytania, na które Jacek Żakowski na bieżąco odpowie. Znany dziennikarz temat języka internetu podejmował już wcześniej. Niemalże rok temu wywołał burzliwą dyskusję artykułem „Chamstwo hula w internecie”, opublikowanym na łamach „Gazety Wyborczej”. Zwrócił wówczas uwagę na problem agresji i wulgaryzmów w wypowiedziach internautów, a także zadał pytanie odnośnie granicy wolności słowa.

 

Jacek Żakowski to jedna z najważniejszych postaci w świecie polskich mediów. Doskonały dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. Grand Press dla Dziennikarza Roku w 1997 roku i studenckich nagród dziennikarskich MediaTory w 2009. Obejmuje także stanowisko kierownika Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Obecnie publikuje na łamach „Polityki”. Związany jest też z radiem TOK FM. Spotkanie z Jackiem Żakowskim jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy myślą w przyszłości o rozpoczęciu kariery dziennikarskiej.

Akademia Dziennikarstwa Internetowego to cykl warsztatów dla licealistów i studentów, którzy interesują się zagadnieniami multimediów i planują wykorzystywać je w przyszłej pracy w dziennikarstwie. Projekt prowadzą wspólnie: agencja interaktywna Lama Media, twórca i właściciel portalu studente.pl oraz WSZ „Edukacja” we Wrocławiu.

Wykład odbędzie się w środę, 2 czerwca, o godz. 17.00 w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja”, przy ul. Krakowskiej 56-62 we Wrocławiu. Wstęp bezpłatny.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x