Skuś się na SZczyptę Orientu

Światowid zaprasza na pokaz tańca arabskiego

Motywem przewodnim VI Szczypty Orientu będą fuzje tańca orientalnego z różnymi stylami, między innymi z tańcem klasycznym oraz  tangiem. Nie zabraknie jednak jego klasycznej  odmiany, jak i tańca z rekwizytami oraz drum solo wymagającego perfekcyjnej techniki. Choreografie grupowe uzupełnią solowe występy uczestniczek. Pokaz zachwyci nie tylko tańcem, ale również piękną scenografią.

Wystąpią:  Małgorzata MAHTAB Pluta – tancerka, choreograf,  instruktorka tańca arabskiego oraz uczestniczki zajęć jej zajęć prowadzonych w ODT Światowid: Anna, Agnieszka, Marta, Kalina i Joanna.

Gośćmi pokazu będą wolontariusze z Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, zbierający fundusze na pomoc podopiecznym.

MAHTAB – profesjonalna tancerka raqs sharqi, powszechnie znanego jako taniec brzucha. Mahtab zajmuje się raqs sharqi od 2006 roku. Sztuki tej uczyła się u znanych i cenionych na całym świecie mistrzów, m.in. takich jak: Mahmoud Reda, Farida Fahmy, Randa Kamel, Jousry Sharif, Jillina, Sadie. Od 2008 roku prowadzi zajęcia z tańca arabskiego w ODT Światowid i co roku przygotowuje wraz z uczennicami pokazy „Szczypta Orientu”.

14 czerwca 2014 godz, 18.30, wstęp wolny

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x