Photo Walk: Turandot na Olimpie

Największa scena teatralna w Polsce i ponad trzystu wykonawców – 15 czerwca 2010 r.  zapraszamy do wspólnego fotografowania próby opery „Turandot”.

Tym razem będzie to wieczorna akcja z aparatem. Limit miejsc to 80 osób! Kto pierwszy, ten lepszy. Spotykamy się o godz. 17.30 przy wejściu na Stadion Olimpijski (tzw. wejście maratońskie, koło pergoli i hotelu Olimpia). Fotografowanie potrwa od godz. 18 do 22.

Każdy uczestnik Photo Walka będzie musiał przy wejściu na stadion kupić bilet za 5 zł.
To jest projekt unijny i takie mamy wymogi tłumaczy Elżbieta Szczucka, rzeczniczka Opery Wrocławskiej.

Będzie to jedna z ostatnich prób do superwidowiska operowego „Turandot” Giacomo Pucciniego (premiera 18, 19 i 20 czerwca). Stadion Olimpijski stanie się największą sceną teatralną w Polsce.

Zatrudniamy czterystu wykonawców, by stworzyć klimat Państwa Środka w centrum Wrocławia. Stuosobowa orkiestra i dosłownie wybuchowe – ale zawsze służące muzyce – efekty multimedialne dopełnią dzieła zapowiada Szczucka.
Dla potrzeb realizatorów wykorzystywana będzie moc energetyczna wystarczająca do oświetlenia 20-tysięcznego miasta.

Podczas próby na wielkiej scenie będą soliści w kostiumach, chór, balet oraz statyści. Zobaczymy też dekoracje i rekwizyty.
Na stadionie stoi Wielki Mur Chiński wijący się spiralnie, o długości kilometra i szerokości czterech metrów opowiada rzeczniczka. Wybudowaliśmy też cztery wieże o wysokości 16 metrów, aby umieścić na nich lampy do oświetlenia tak wielkiej sceny.

Opera Pucciniego opowiada o okrutnej chińskiej księżniczce, która zadaje młodzieńcom starającym się o jej rękę pytania. Jeśli nie znają prawidłowych odpowiedzi, zostają ścięci. Spektakl reżyseruje Michał Znaniecki.

Trzy premierowe spektakle obejrzy ponad 35 tysięcy widzów. Po raz pierwszy w Polsce wystąpią gwiazdy opery: Georgina Lukacs, Luis Chapa, David Righeschi. Uwaga! Zgłoszenia do wzięcia udziału w Photo Walku 2.0 podczas wtorkowej próby, 15 czerwca, w godz. od 18 do 22 przyjmujemy do poniedziałku, 14 czerwca, do godz. 23.59.

Jeśli się wybieracie, kliknijcie „polecam” przy tekście w „dzieje się” oraz przyślijcie do nas swoje imię i nazwisko wraz z nickiem na adres redakcja@mmwroclaw.pl (w tytule Photo Walk 2.0). Na próbę wejdą tylko osoby z listy! Bilety będzie można kupić przy wejściu na stadion, we wtorek od godz. 17.30.
Warto zabezpieczyć się przed komarami. Po akcji tradycyjnie zapraszamy Was do opublikowania swoich zdjęć na stronie MMWroclaw.pl przez zakładkę „dodaj wpis do bloga”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x