Otwarte Warsztaty Artystyczno-Edukacyje WrocART-Varia w Światowidzie

29 stycznia 2011 r.  godz. 11.00- 18.00; WSTĘP WOLNY na wszystkie zajęcia!

ODT Światowid serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na kreatywne warsztaty artystyczne, które tematycznie w całości łączą się z Wrocławiem.

Podczas jednodniowej otwartej imprezy dzieci będą konstruować makietę Wrocławia  oraz elektroniczne gadżety do jej oświetlenia (Życzliwy Wrocław), tworzyć Anegdoty Wrocławskie w formie komiksu, bawić się w wielką grę planszową (Wrocławskie Kalambury) i rozwiązywać zagadki (będą nagrody!) oraz uczestniczyć w warsztatach teatralnych (Legendy Wrocławskie).

Młodzież w ramach warsztatów makieciarskich będzie miała okazję budować Wrocław przyszłości i poznawać tajniki architektoniczno-urbanistyczne naszego miasta (pokaz multimedialny), jak również może skorzystać z propozycji zajęć w Pracowni Witrażu (Zróbmy razem herb Wrocławia) oraz Pracowni Grafiki Artystycznej (Wrocław – moje miasto/ Pocztówka z Wrocławia). Zainteresowani teatrem spróbują swoich sił np. w w konstruowaniu historii o Wrocławiu podczas warsztatów reżyserskich lub znajdą dla siebie rolę i włączą się do gry w larpie W.R.O.

Akcje plastyczne trwające w ciągu dnia warsztatów zwieńczy wspólny wernisaż-happening w Galerii ca-ffe „Pod spódnicą” 29 stycznia 2011 godz. 17.00. Impreza organizowana przy współudziale Instytucji Kultury Wrocław 2016 jest także akcją informacyjną dotyczącą kandydowania Wrocławia na europejską stolicę kultury w 2016 r.

29 stycznia 2011 godz. 11.00- 18.00; WSTĘP WOLNY na wszystkie zajęcia

Miejsca imprezy:
Ośrodek Działań Twórczych Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław;
Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid ul Szczytnicka 51 Wrocław

Organizator: ODT Światowid

Partnerzy: Stowarzyszenie Wielosfer; Inicjatywa Edukacyjna eMSA; Instytucja Kultury Wrocław 2016

szczegółowy program na www.swiatowid.net.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x