Opera na Olimpijskim…

Opera Wrocławska „Turandot” Giacomo Puccini

Jakie są odpowiedzi na pytania, które okrutna chińska księżniczka zadaje młodzieńcom starającym się o jej rękę? Nadzieja, krew, Turandot. Jeśli nie znają prawidłowych odpowiedzi, zostają ścięci. Ile razy słyszeliśmy podobną bajkową historię, która zawsze tak samo wygląda i tak samo się kończy?

Wrocławska inscenizacja Turandot Giacomo Pucciniego nie jest jednak taka jak inne przedstawienia. Wielki Mur Chiński budujemy na Stadionie Olimpijskim, który stanie się największą scenę teatralną w Polsce. Zapraszamy najlepszych solistów, by w trzy czerwcowe wieczory zaśpiewali dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi.
Zatrudniamy czterystu wykonawców, by stworzyć klimat Państwa Środka w centrum Wrocławia.
Stuosobowa orkiestra i dosłownie wybuchowe – ale zawsze służące muzyce – efekty multimedialne dopełnią nasze wyjątkowe dzieło.
Turandot – taka jest odpowiedź na pytanie o najciekawszy projekt muzyczny realizowany w tym roku w Polsce.

Sprzedaż i rezerwacja biletów – plik do pobrania w formacie .pdf

Fotoreportaż z próby superwidowiska

DODATKOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA

W dniach 18, 19 i 20 czerwca 2010 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zostanie wystawione plenerowe megawidowisko operowe Giacomo Pucciniego „Turandot”. Widzowie – po nocy pełnej wrażeń – będą również mogli szybko i wygodnie wrócić do domu.
Aby ułatwić widzom powrót do domu, w nocy z 18 na 19, 19 na 20 i 20 na 21 czerwca Miasto uruchomi specjalną komunikację autobusową: linia S1 jadąca do pl. Jana Pawła II, linia S2 jadąca do Psiego Pola i linia S3 jadąca do Dworca PKS. Odpowiednio oznakowane autobusy będą zatrzymywały się przy Stadionie na trzech niezależnych przystankach, odrębnych dla każdego kierunku jazdy.
Planuje się, że pierwsze autobusy jadące w trzech kierunkach odjadą spod Stadionu o godz.0.30.
Oprócz komunikacji specjalnej zostanie utrzymana komunikacja nocna – linia 259 jadąca z przystanku „Stadion Olimpijski” w kierunku Dworca PKS i kursująca z częstotliwością co 30 minut w piątek i sobotę oraz co 60 minut w niedzielę.
Na wszystkich liniach autobusowych obowiązują bilety jak w komunikacji nocnej.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x