Juwenalia startują

Juwenalia to studenckie święto podczas którego żacy, jak co roku przejmą władzę we Wrocławiu.
Jak co roku młodzi ludzie będą mogli brać udział w szeregu imprez i przygotowanych przez Porozumienie Uczelni Wrocławskich. Tegoroczne Juwenalia to cała masa atrakcji, Water Party, Klubonalia, Pochód Juwenaliowy, Noc Grilli, Qulturalia, Kabaretony i oczywiście nieodłączne koncerty na Polach Marsowych.

Już 7 maja rozpoczniemy wielkie granie i od razu mocne uderzenie legendarny już KULT, POGODNO, KONIEC ŚWIATA, GRUBSON i 3ODA KRU otworzą koncertowy maraton.
8 maja to impreza łącząca młode pokolenie (VAVAMUFFIN, MESAJAH, ABRADAB) z legandami polskich scen czyli VOO VOO i LADY PANK.
Po takim otwarciu głównych obchodów będziemy mieli okazję świetnie relaksować się podczas Wittigalii czy Ekonomalii aż w końcu nadejdzie 13 maja i tak oczekiwany przez wszystkich Pochód Juwenaliowy. Wystartujemy standardowo z Wybrzeża Wyspiańskiego i udamy się na Stadion Olimpijski. Tam z rąk Prezydenta odbierzemy klucze do miasta a następnie przeniesiemy się na Pola Marsowe gdzie do późnych godzin będą bawić nas HOPE, BETHEL, HABAKUK, PAPRIKA KORPS i gwiazda wieczoru T.LOVE.
Jednak najciekawszy wieczór czeka nas prawdopodobnie 14 maja. Po raz pierwszy na juwenaliach zagości muzyka świata. Będziemy mieli okazję zobaczyć i posłuchać muzykę bałkańską w wykonaniu BALKAN SEVDAH, w celtycko irlandzką podróż zabiorą nas BELTAINE i CARRANTUOHILL, zaraz po nich na scenie ogarnie nas góralsko rockowy żywioł w wykonaniu KAPELI ZE WSI WARSZAWA a na finał niesamowite barwne show rodem z Rio De Janeiro w wykonaniu najbardziej znanego w europie kubańskiego twórcy REI CEBALLO i zespołu CALLE SOL. Fantastycznym nutom salsy i rumby towarzyszyć będzie rewia kolorów w wykonaniu zespołu AFRO CARNAVAL. Szykuje się więc naprawdę gorący okres z niesamowitym finałem.

 

Pełen opis imprez i szczegółowy program można odnaleźć na oficjalnej stronie imprezy www.juwenalia.org{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x