Festyn z okazji Dnia Dziecka

  30 maja 2010 r godz. 13.00-18.00

Scena tegorocznego Festynu z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid i Szkołę Podstawową nr 91 zostanie ustawiona na terenie boiska sportowego w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i ośrodka przy ul. Sempołowskiej 54. Impreza rozpocznie się już wczesnym niedzielnym popołudniem i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Zapowiada się moc atrakcji!

Plenerowe pracownie plastyczne zaproszą milusińskich do udziału w happeningach –  zaprezentują wypały ceramiki metodą raku i warsztaty papieru czerpanego. Pracownia Grafiki Artystycznej uruchomi warsztaty linorytu. Najmłodsi dowiedzą się także, że warto segregować odpady oraz przekonają się, jak z pomocą wyobraźni surowce wtórne (czyli np. opakowania plastikowe czy szklane) możemy przekształcić w COŚ zupełnie nowego i pięknego…

Lubiący rywalizację na pewno znajdą coś atrakcyjnego dla siebie w kąciku gier planszowych Stowarzyszenia Wielosfer – instruktorzy Wielosferu poprowadzą także zabawy parateatralne. Nie zabraknie scenicznych prezentacji artystycznych w wykonaniu dzieci – ze Studia Muzyka i Natura Dariusza Kownackiego, Sekcji Gitary Łukasza Szymańskiego; z  Zespołu Baletowego prowadzonego przez Katarzynę Szczepanik oraz dziewcząt z Zespołu Aerobiku działającego w Gimnazjum nr 19. Obejrzymy również pokazy szczudlarzy i animacje wielkimi bańkami mydlanymi.

Ci, którzy wolą atrakcje sportowe będą mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych organizowanych przez animatorów ze Szkoły Podstawowej nr 91 lub obejrzeć pokaz grupy z „Dolnośląskiej Akademii Karate”.

Będzie okazja do zdobywania nagród  – w programie festynu znalazły się konkursy, które poprowadzone zostaną na scenie przez Patrycję Czyżewską-Soroko, Justynę Piotrowską i Małgorzatę Kasperkiewicz – jak zawsze w formie zabawy. W trakcie uroczystego rozdania nagród dla zwycięzców wszelkich konkurencji tradycyjnie nastąpi również losowanie nagród w loterii fantowej. Dochód z niej w tym roku zasili konto Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.

Pozostałe atrakcje to: stół biesiadny dla wszystkich dzieci, stoiska z popcornem, grillem, lodami, watą cukrową, balonami na patyku, stoisko malowania twarzy (zaprasza Zespół Terenowej Pracy Socjalnej Nr 9 MOPS Wrocław ), zwiedzanie policyjnego radiowozu (dzięki uprzejmości Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście), szaleństwa w dmuchanym zamku dla najmłodszych oraz dojenie krowy dla wytrwałych i odważnych!

Podczas festynu uruchomiony zostanie Punkt Informacyjny tworzącego się na Wielkiej Wyspie Partnerstwa instytucji i organizacji chcących ze sobą współpracować. Głównym celem zawiązywanego Partnerstwa jest działanie na rzecz rozwiązywania problemów mieszkańców osiedli zlokalizowanych na Wielkiej Wyspie i placu Grunwaldzkim. Aby lepiej móc poznać  problemy mieszkańców będzie rozdawana podczas imprezy krótka, anonimowa ankieta do wypełnienia.

Policja poprowadzi akcję znakowania rowerów. Akcja skierowana jest do osób zameldowanych we Wrocławiu. Aby oznakować rower pojazd musi mieć sprawne oświetlenie oraz wymagane jest przedstawienie dokumentu tożsamości  ( jeśli rower jest dziecka dowód osobisty okazuje rodzic).

Nasi Darczyńcy: Rada Osiedla Biskupin Sępolno Bartoszowice Dąbie; Multikino; Społem PSS Północ; FONTIS; Sklep Zabawka; Wydawnictwo Astrum

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x