ESK 2016: Janda, Stuhr, Figura czytają wrocławianom

– Wrocław kocha czytać – mówi Irek Grin, kurator ESK ds. literatury. – W deszczu i chłodzie aż 13 tys. osób wybrało się na Europejską Noc Literatury. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, dlatego chcemy zrobić dodatkową edycję tego wydarzenia. Już w niedzielę 19 czerwca wybitni aktorzy m.in. Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Katarzyna Figura, będą czytać wrocławianom na Wielkiej Wyspie.


Europejska Noc Literatury. Dogrywka organizowana jest na specjalne życzenie czytelników. Aktorzy będą czytać w plenerze współczesną literaturę europejską.

Czytania zaczynają się Rozgrzewką o godz.16, gdzie w dawnym przedszkolu Wuwy na czytelników będzie czekać Małgorzata Foremniak. Przeczyta fragmenty książki Sofiji Anduchowycz „Felix Austria”.

Kolejne czytania – Regulaminowy czas gry – potrwają od godz. 17 do 19.30. Czytać będą Mirosław Baka, Marcin Czarnik, Katarzyna Figura, Toasz Schuchardt, Bartłomiej Topa i Adam Woronowicz. Aktorzy czytać będą w sześciu miejscach: w „Park Hotel”, Planetarium Astronomicznym UWr, na łąkach w Parku Szczytnickim i w ZaZoo Bar.

W wieczornej Dogrywce o godz. 20 usłyszymy Roberta Więckiewicza, a w Rzutach karnych o godz. 21.30 wystąpią Krystyna Janda i Maciej Stuhr.

Usłyszymy fragmenty współczesnej literatury: „Ostatnią gospodę. Zapiski” Imre Kertesza, „Ucznia architekta” Elif Shafak, „Wchodzi koń do baru” Davida Grassmana, „Niedziela, 4 stycznia” Lyonela Trouillota.

W weekend 23-24 kwietnia, który zainaugurował obchody Światowej Stolicy Książki UNESCO, w wydarzeniach związanych z literaturą wzięło udział blisko 20 tys. osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z norweskim autorem kryminałów Jo Nesbo. Pisarz po spotkaniu podpisał około 2 tys. książek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x