WIECZÓR INDYJSKI w Światowidzie

11 marca 2011 r. godz. 18.00; wstęp 10 zł
Galeriia Ca-ffe pod spódnicą zaprasza na projekcję filmu, spotkanie i koncert

Gospodarzami wieczoru będą związani z Fundacją Art of Living nauczyciele kursów Sztuka Oddechu –  Lucyna Gembal-Skrobotowicz oraz Tomasz Kustrzyński, którzy od lat zajmują się jogą i podróżują po Indiach.

Podczas pokazu filmu Zwiedzaj, lataj, odlatuj będziemy mieć okazję zobaczyć Goa, paragliding w górach oraz ashram Art of Living w Bangalore.  Opowieści z podróży zostaną wzbogacone pokazem zdjęć. Dowiemy się również jak kurs Sztuka Oddechu w Fundacji Art of Living potrafi zmieniać życie jego uczestników. Na zakończenie wieczoru usłyszymy koncert w wykonaniu Lucjana Wesołowskiego (sitara, flety bambusowe) oraz Jacka Kasprzycy (śpiew, gitara) współtworzących zespół ORIENTACJA NA ORIENT. Muzycy zaprezentują utwory oparte na motywach orientalnych (autorstwa Lucjana Wesołowskiego) oraz oryginalne melodie ludowe Dalekiego Wschodu jak i mantry indyjskie.

Fundacja Art of Living, założona w 1982 r. w USA jest jedną z największych organizacji pozarządowych na świecie – działa w ponad 140 krajach. Prowadzi działalność edukacyjną – oferuje szeroką gamę Kursów Doskonalenia Osobistego i przeznacza uzyskane dochody na projekty charytatywne na wielką skalę. Założyciel fundacji Sri Sri Ravi Shankar został dwukrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, za zasługi dla budowania spokoju wewnątrz nas i pokoju na świecie.

Lucjan Wesołowski jest polskim muzykiem mieszkającym od roku 1993 we Włoszech. Jako Lucyan nagrał 15 CD i kaset z własnymi utworami, które zostały wydane 36 razy w 4 krajach – Polska, Włochy, Węgry i USA. W roku 2008 wydano w USA 6 DVD z kursami jogi,  których podkład muzyczny został skompletowany z jego nagrań. We Włoszech ukazały się 2 książki z załączonymi płytami zawierającymi jego muzykę. Jest liderem grupy ORIENTACJA  NA ORIENT specjalizującej się w muzyce Dalekiego Wschodu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x